Mass Effect

Mass Effect

Ocena wg platformy:

PC 8.2
PS3 8.2
X360 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Strzelanina
Śr. czas:
37 godzin
Premiery
Świat:
20.11.2007
Europa:
23.11.2007
Polska:
26.11.2007
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Strzelanina
Śr. czas:
37 godzin
Premiery
Świat:
20.11.2007
Europa:
23.11.2007
Polska:
26.11.2007

Recenzja redakcji

Recenzja: Mass Effect (PS3)
7.0
Recenzja: Mass Effect (PS3)

Mass Effect - opis gry

Początek kosmicznej sagi z komandorem Shepardem w roli głównej to rozbudowana gra RPG osadzona w dalekiej przyszłości, w której ludzie nawiązali kontakt z obcymi rasami i wraz z nimi twarzą galaktyczną cywilizację. Akcja Mass Effect toczy się w roku 2183, w którym turianin Saren, zbuntowany agent Cytadeli, będącej stolicą galaktyki, zamierza zdradzić międzyrasowe przymierze i sprowadzić ogromne zagrożenie dla wszystkich żyjących istot. To co najpierw wydaje się być działalnością terrorystyczną, szybko przeradza się w podłoże epickiej przygody i majaczącej na horyzoncie wydarzeń apokalipsy.

Po wcieleniu się w postać Sheparda i pierwszym kontakcie z siłami Sarena zajmujemy jego miejsce i stajemy się pierwszym ludzkim Widmem - specjalnym agentem Cytadeli o szerokich uprawnieniach i towarzyszącej im paczce obowiązków wykraczających dalece poza normalne zadania. Wraz z zebraną podczas przygody drużyną gracze za zadanie mają udać się na szereg planet i powoli dojść do tego, czym tak naprawdę kieruje się zdrajca Saren. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w międzyczasie zająć się też innymi questami, w które targana przeróżnymi konfilktami galaktyka wręcz obfituje.

Na szczególną uwagę zasługują rozbudowane relacje między wiarygodnie skonstruowanymi postaciami i wybory mające odzwierciedlenie w późniejszej rozgrywce. Nie mniej rozwinięte są opcje dialogowe, dzięki którym komunikujemy się z bohaterami niezależnymi i członkami oddziału. Oprócz głównego wątku deweloper zapewnił oczywiście zestaw dodatkowych zadań, w tym możliwość eksploracji sporej liczby planet za pomocą specjalnego pojazdu Mako, który jest jedynym wehikułem obok kosmicznej fragaty Normandy będącej domem i środkiem transportu pomiędzy poszczególnymi planetami dla Sheparda i jego drużyny.

Nieodzownym elementem gier RPG jest system rozwoju postaci i zarządzanie ich ekwipunkiem. Tak jest też w Mass Effect. Dobór odpowiedniego sprzętu jest bardzo ważny, bowiem starcia prowadzimy w czasie rzeczywistym z możliwością wydawania komend naszym towarzyszom.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Mass Effect

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper