Dead Island 2 - poradnik. Fabuła, zadania, karty, questy, walka, bronie, FAQ, porady, mechaniki, trofea - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dead ISland 2 poradnik

Dead Island 2 - Zdrowie, powiększenie paska i odzyskiwanie oraz regeneracja HP: jak możliwe?

Mateusz Wróbel | 22.02, 19:42

Dead Island 2 - Zdrowie, powiększenie paska i odzyskiwanie oraz regeneracja HP: jak możliwe?

Zdrowie - Dead Island 2.

W Dead Island 2 niemalże na każdym kroku znajdziesz przeciwników, więc warto dbać o swój poziom zdrowia - powinieneś mieć zawsze zapełnione przynajmniej połowę paska, chcąc być przygotowanym na potencjalne starcia z oponentami.

Jak jednak szybko regenerować, odzyskiwać zdrowie i powiększać pasek zdrowia? To ostatnie jest możliwe za sprawą awansowania na kolejne poziomy doświadczenia. EXP-a otrzymujesz za wykonywanie zadań głównych oraz pobocznych, a także zabijanie kolejnych zombie. W grę wchodzi wybranie także bohatera o większym poziomie maksymalnego zdrowia, lecz to kwestia, na którą masz wpływ tylko na początku gry.

Dead Island 2 - Zdrowie, powiększenie paska i odzyskiwanie oraz regeneracja HP: jak możliwe?

Ważniejsza jest sama regeneracja zdrowia. Przebiega ona w następujące sposoby:

  • Każda postać stopniowo odzyskuje HP - w zależności od bohatera, którego wybrałeś, raz będziesz to szybciej, a kiedy indziej wolniej. Jeśli akurat masz odejść na chwilę od konsoli, to warto stanąć gdzieś na uboczu, nie aktywować pauzy i poczekać, aż protagonista odzyska zdrowie.
  • Wpłynąć na pierwszy punkt możesz za sprawą kart (umiejętności), które pozwalają zdobywać między innymi pasywne atrybuty.
  • Dokładnie eksploruj lokacje, które odwiedzasz w misjach i eksploracji w poszukiwaniu apteczek - tych jest naprawdę sporo. Gdy Twoje zdrowie spadnie poniżej połowę, możesz śmiało używać tych przedmiotów leczniczych (dolny przycisk na touchpadzie na kontrolerze), ponieważ apteczki przywracają akurat około połowę paska zdrowia.
  • Podczas eksploracji znajdziesz także sporo mniejszych przedmiotów leczniczych, takich jak batoniki proteinowe. Ich zażycie przywraca małą część zdrowia, lecz zawsze jest to jakiś bonus. Ponadto rzeczonych itemków nie możesz schować do plecaka na później, więc warto zużywać je od razu.

Po walce warto więc dokładnie zbadać lokację w poszukiwaniu mniejszych, niemożliwych do zebrania przedmiotów leczniczych. Jeśli ich nie znajdziesz, to dopiero wtedy warto sięgnąć po apteczkę.

Źródło: własne

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dead Island 2 - FABUŁA

Dead Island 2 - ZADANIA POBOCZNE

Dead Island 2 - TROFEA/OSIĄGNIECIA

cropper