Dead Island 2 - poradnik. Fabuła, zadania, karty, questy, walka, bronie, FAQ, porady, mechaniki, trofea - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dead ISland 2 poradnik

Dead Island 2 - Miejsce w ekwipunku i szafka, koło broni: jak zmienić szybko broń i powiększyć sloty na oręże?

Mateusz Wróbel | 22.02, 19:42

Dead Island 2 - Miejsce w ekwipunku i szafka, koło broni: jak zmienić szybko broń i powiększyć sloty na oręże?

Ekwipunek, szafka, koło broni - Dead Island 2.

W Dead Island 2 zarządzanie ekwipunkiem nie odgrywa aż tak dużej roli, jak w grach RPG, ale i tak warto wiedzieć, jak dbać o swoje bronie.

Po przejściu do ekwipunku zauważysz łącznie 16 slotów na broń. Pierwsze 8 - te nad linią - odpowiadają za giwery umieszczone w kole broni. W przypadku PlayStation do koła broni przejdziesz, przytrzymując przycisk trójkąta, czyli klawisz, który odpowiada także za szybką zmianę obecnie posiadanej broni.

Dead Island 2 - Miejsce w ekwipunku, koło broni: jak zmienić szybko broń i powiększyć sloty na oręże?

Z kolei 8 pozostałych slotów (tych pod linią) to miejsca na broń, która nie będzie pokazywać się w kole broni. Możesz tutaj śmiało umieszczać oręży, które mają bardzo wysoki poziom zadawania obrażeń, ale wskutek walki z wrogami uległy one uszkodzeniu.

Jeśli zapełnisz wszystkie 16 slotów, to nie będziesz mógł podnieść nowych broni. Zalecamy więc wyrzucać te najbardziej pospolite bronie, jak deski czy młotki o najmniejszej sile rażenia. Z kolei najlepsze bronie możesz śmiało naprawiać za zdobyte wcześniej materiały.

Ponadto warto zaznaczyć, że w Dead Island 2 niemożliwe jest powiększenie ekwipunku.

Dead Island 2 - Miejsce w ekwipunku i szafka, koło broni: jak zmienić szybko broń i powiększyć sloty na oręże?

Natomiast przedmioty, które zdobędziesz za wykonanie zadania, a które nie pojawią się w Twoim ekwipunku ze względu chociażby na brak wolnych slotów, wylądują w szafkach dostępnych w bezpiecznych strefach.

Do nich możesz także wkładać inne niepotrzebne bronie, których akurat teraz nie chcesz używać, a uważasz, że przydadzą się na później.

Źródło: własne

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dead Island 2 - FABUŁA

Dead Island 2 - ZADANIA POBOCZNE

Dead Island 2 - TROFEA/OSIĄGNIECIA

cropper