Dead Island 2 - poradnik. Fabuła, zadania, karty, questy, walka, bronie, FAQ, porady, mechaniki, trofea - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dead ISland 2 poradnik

Dead Island 2 - Walka z zombie i szwendaczami: mocny atak, rzucanie, zgniatanie głów, porady na start

Mateusz Wróbel | 22.02, 19:42

Dead Island 2 - Walka z zombie i szwendaczami: mocny atak, rzucanie, zgniatanie głów, porady na start

Walka z zombie - Dead Island 2.

Głównym elementem Dead Island 2 jest eliminowanie zombie - te pojawiają się niemalże w każdej misji czy podczas eksploracji terenów.

Warto poznać kilka porad na start dotyczących tego, jak walczyć z zarażonymi, aby nie stracić zbyt dużo punktów zdrowia, jak i czasu na walkę z najbardziej pospolitymi przeciwnikami. Oto obiecane wskazówki:

Dead Island 2 - Walka z zombie i szwendaczami: mocny atak, rzucanie, zgniatanie głów, porady na start

  • Staraj się używać mocnych ataków wtedy, gdy używasz lekkiej broni - zużyjesz wtedy mniej kondycji. Gdy posiadasz ciężki oręż i użyjesz mocnego ataku, to stracisz ponad 1/3 paska energii. W tym przypadku lepiej już użyć kopnięcia z powietrza, który odblokujesz w 3 misji głównej.
  • W Dead Island 2 występuje opcja kopania wrogów. Staraj się jej używać, aby położyć lub zdezorientować przynajmniej na kilka sekund wrogów i przebiec obok nich, jeśli nie chcesz akurat w tym momencie walczyć.
  • Gdy wróg leży na ziemi, podejdź do niego i zmiażdż mu głowę - w takim przypadku od razu zginie.
  • Gdy wróg się czołga (nie możesz zmiażdżyć mu głowy, gdy patrzy do góry w Twoim kierunku), to wystarczy, że lekko go uderzysz, a ten opadnie i będziesz mógł zmiażdżyć jego główną część ciała.
  • Zbieraj po drodze wszystkie dostępne bronie, a te, które są najbliżej zniszczenia (gdy już zostaną zniszczone, to nie będziesz mógł z nimi nic zrobić), rzucaj w kierunku choćby łatwopalnych czy spadających z góry na ziemię obiektów. Najlepsze oręże możesz naprawiać, ale na początku gry nie jest to opłacalne.

Dead Island 2 - Walka z zombie i szwendaczami: mocny atak, rzucanie, zgniatanie głów, porady na start

  • Po dotarciu do posiadłości Emmy odblokujesz uniki - wykonuj je w odpowiednim momencie, czyli wtedy, gdy widzisz, że wróg wykonuje ruch ręką w Twoją stronę, aby go zdezorientować i chwycić za głowę. Pozwoli Ci to wykonać serię ciosów krytycznych - jednocześnie łap wroga, gdy ten jest oszołomiony za pomocą tego samego przycisku, co wtedy, gdy możesz zmiażdżyć jego głowę.
  • Po walkach z wrogami przeszukuj lokację w poszukiwaniu przedmiotów leczniczych. Jeśli masz mniej niż połowę HP, to używaj apteczki, bo właśnie tyle przywracają one punktów zdrowia.
  • Podczas starć analizuj teren i strzelaj shurikenami w łatwopalne materiały, gdy blisko nich są wrogowie. Używaj także bomb chemicznych czy rurowych. Pamiętaj, że gadżety automatycznie się odnawiają.
Źródło: własne

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dead Island 2 - FABUŁA

Dead Island 2 - ZADANIA POBOCZNE

Dead Island 2 - TROFEA/OSIĄGNIECIA

cropper