Dead Island 2 - poradnik. Fabuła, zadania, karty, questy, walka, bronie, FAQ, porady, mechaniki, trofea - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dead ISland 2 poradnik

Dead Island 2 - Wszystkie trofea, pucharki, osiągnięcia: platyna, calak, jak zdobyć?

Mateusz Wróbel | 22.02, 19:42

Dead Island 2 - Wszystkie trofea, pucharki, osiągnięcia: platyna, calak, jak zdobyć?

Trofea i platyna - Dead Island 2.

W Dead Island 2 prawie połowa trofeów wpadnie nam bez problemu, przechodząc grę na normalnym poziomie (nie ma trofeów związanych z wyższym poziomem trudności), powierzchownie robiąc tylko niektóre z pobocznych misji. Na resztę będziesz musiał zapracować, stosując niektóre z mechanik gry, których de facto nauczysz się podczas rozgrywki. Czasami będą to wyzwania w stylu, zabij tyle i tyle zombie, zdobądź określony poziom doświadczenia lub rzuć celnie przedmiotem w zombie z np. 35 metrów. Poniżej w skrócie przedstawiamy informacje jak zdobyć każde z trofeów, pozwalających na wbicie platyny.

Dead Island 2 - Technologia FLESH, system rozczłonkowywania ciał: czym jest?
 

Wskazówki ułatwiające wbicie platyny/calaka w Dead Island 2

Krok 1: Rozegraj grę na normalnym poziomie trudności.

Pomoże ci to wczuć się w grę i jej mechanikę. Wykorzystuj wszelkie osłony i pułapki na swoją korzyść. Oszczędzaj broń, gdy jej użycie nie jest konieczne. Nie bój się uciec podczas walki, jeśli przeciwnik ma przewagę liczebną. Awansuj swoją postać i ulepszaj broń. Eksploruj otoczenie, a bez problemu znajdziesz poukrywane przedmioty kolekcjonerskie, czy legendarne bronie. 

Krok 2: Zbierz wszystkie przedmioty kolekcjonerskie.

W grze Dead Island 2 do znalezienia jest wiele przedmiotów kolekcjonerskich, w tym dzienniki, plany i skrytki. Szukaj w odległych miejscach. Porozmawiaj z NPC’ami, aby sprawdzić, czy mają jakieś informacje o przedmiotach kolekcjonerskich. Zebranie ich wszystkich zapewni ci kilka z trofeów. 

Krok 3: Ukończ wszystkie zadania poboczne.

Poza głównymi zadaniami fabularnymi do wykonania jest też szereg zadań pobocznych. Dadzą ci one więcej punktów doświadczenia, co z kolei pozwoli Ci awansować postać na wyższy poziom. Rozmawiaj z postaciami, aby zobaczyć, czy mają jakieś dostępne zadania poboczne. Jednak przygotuj się na wyzwanie. Niektóre zadania mogą być naprawdę trudne do wykonania.

Krok 4: Rozegraj grę w kooperacji.

Gra w trybie sieciowym pozwoli Ci zdobyć dodatkowe trofea, niezbędne do wbicia platyny.

Dead Island 2

Wszystkie trofea w Dead Island 2

Gra Dead Island 2 na PS4/PS5 ma łącznie 43 trofea (1 platynowy, 3 złote, 10 srebrnych, 32 brązowe). Niektóre z nich są związane z fabułą gry, a niektóre wymagają wykonania dodatkowych zadań lub wyzwań. Oto znana nam lista trofeów.

   1. Who Do You Voodoo?  — Zdobądź wszystkie trofea w Dead Island 2! (platynowe).

   2. Witamy w piekielnym LA / Welcome To Hell-A  — Przeżyj katastrofę lotniczą, zostań ugryziony pierwszy raz przez Zombie i zdobądź Strefę Wolną od Zombie. Automatyczne trofeum związane z fabułą, którego nie można przegapić. Zdobędziesz je o po 3 głównym zadaniu „Bel-Air Brawl” (brązowe, fabularne).

   3. Hotel California  — Dostań się do Hotelu Halperin i skontaktuj się z przez radio z Dr. Reed. Czeka tam na Ciebie pierwszy boss w postaci zmutowanej „Panny młodej”. Trofeum zdobędziesz automatycznie po 4 głównym zadaniu „Wezwij Kawalerię” (brązowe, fabularne).

   4. Osobista asysta osobistego asystenta / Personal Assistant  — Odnajdź Michaela i ocal go przed potworem (drugi boss) w Monarch Studios. Trofeum związane z fabułą. Zdobędziesz je po 9 głównym zadaniu „Michael Anders i Święty Graal” (brązowe, fabularne).

   5. Git gud! / Git Gutte!  — Połącz siły z Samem B i zdobądź trochę broni palnej. Trofeum fabularne. Otrzymasz je po skończeniu 10 misji „Uzasadnione Zombobójstwo” (brązowe, fabularne).

   6. To dopiero przyjaciele / Friend Like These  — Spotkaj tajemniczą kobietę, która według siebie jest „dobroczyńcą”. Trofeum fabularne otrzymasz po 14 zadaniu głównym „Czerwona mgła” (brązowe, fabularne).

   7. Dr Reed, jak mniemam? / Dr. Reed, I Presume?  — Przeżyj drogę przez Venice Beach (uważaj na liczne niebezpieczeństwa) i spotkaj się z Dr. Reed w Hotelu Serling. Trofeum wpadnie po wykonaniu 17 misji fabularnej „The Final Gauntle” (brązowe, fabularne).

   8. Ale Doktorze, Jja jestem rzeźnio! / But Doctor, I Am Butcho  — Zabij morderczego klauna i oddaj swoją próbkę krwi Dr. Reed. Trofeum otrzymasz po wykonaniu 20 misji fabularnej “Boardwalking Dead” (brązowe, fabularne).

   9. Prawda nie do przełknięcia / Can’t Handle the Truth  — Poznaj prawdę o tym, kim jesteś. Uważaj na sekrety, które zostaną ujawnione. Trofeum otrzymasz po wykonaniu 21 misji fabularnej „W poszukiwaniu prawdy” (brązowe, fabularne).

   10. Tego się nie zapomina / Like Riding a Bike  — Znajdź Pattona i przekonaj go, żeby pomógł Ci wydostać się z Hell-A. Trofeum otrzymasz po wykonaniu 22 misji fabularnej „Rage Quit” (brązowe, fabularne).

   11. Wejście Pattona / A Patton Emerges  — Przetrwaj w systemie metra i dotrzyj do Hollywood Boulevard. Trofeum otrzymasz po wykonaniu 23 misji fabularnej „The End of the Line” (brązowe, fabularne).

   12. Zrób tak / Make it So  — Sarah i Sebastian chcą zapalić płomień nadziei. Pomóż im w tym (brązowe, fabularne).

   13. Nasza prawdziwa natura / Our True Nature  — Zrezygnuj ze szansy, aby ponownie zostać zwykłym człowiekiem. To trofeum przyznawane jest za zakończenie głównej linii fabularnej, po wykonaniu 24 głównego zadania (Hollywood Ending). To automatyczna nagroda za przejście gry (złote, fabularne).

   14. Koń rodem z koszmarów / Gore Horse  — Pomóż artyście w ukończeniu jego największego (i najokrutniejszego) dzieła sztuki. Musisz wykonać 7 misji, które związane są z dostarczeniem różnych części ciała zombie do Francesci w Beverly Hills (brązowe, niefabularne). 

   15. Rysie górą! / Go, Bobcats!  — Zjednocz wszystkich Bobcatów z VCLA. Trofeum zdobędziesz po wykonaniu dwóch zadań (Boz Makes a Bang i Dez and the Mother of Satan), ale dopiero po przejściu gry - (brązowe, niefabularne).

   16. Internetowa sława / Internet Famous  — Ukończ zadanie Amandy  — internetowy Clickbait. Wystąpisz w filmie, w którym zrzucasz, podpalasz, odcinasz koniczyny i na końcu zabijasz wszystkich grasujących na dachu zombie (brązowe, niefabularne).

   17. Odciskając piętno /Making Your Mark  — Ukończ 10 zadań niezwiązanych z fabułą (brązowe, niefabularne).

   18. Wschodząca gwiazda / Rising Star  — Ukończ 20 zadań niezwiązanych z fabułą (srebrne, niefabularne).

   19. Największa gwiazda w LA / LA Influential  — Ukończ 40 zadań niezwiązanych z fabułą. Masz w czym wybierać, ponieważ dostępnych jest 48 „zadań niefabularnych” - 33 zadania poboczne, 15 zadań dotyczące zagubionych i znalezionych (złote, niefabularne).

   20. Błyskotka / Ooh, Shiny!  — Znajdź swoją pierwszą Legendarną Broń. Trofeum otrzymasz automatycznie po przejściu gry. Legendarna broń jest koloru pomarańczowego (brązowe, niefabularne).

   21. Zombologia / Zombologist  — Odblokuj każdy typ zombie w Zompedia. W tym celu musisz zabić każdy typ zombie - jest ich w sumie 31 (brązowe, niefabularne).

   22. Umiejętności przetrwania / Survival Skills  — Ukończ pierwszy poziom każdego wyzwania Survivor (srebrne, niefabularne).

   23. Szwedzki Stół / Smorgasbord  — Ukończ pierwszy poziom każdego wyzwania eksploracyjnego (srebrne, niefabularne).

   24. Znalezione nie kradzione / Sharpest Tool in the Box  — Ukończ 5 zadań związanych z odnalezieniem zagubionej broni (srebrne, niefabularne).

   25. Jedyny Żywy Człowiek / Sole Survivor  — Ukończ 9 zadań związanych z odnalezieniem zagubionych osób (srebrne, niefabularne).

   26. Wielki pęk kluczy / Jumbo Keyring  — Odblokuj 10 skrzynek. Oznaczone są na mapie białymi ikonami sejfu. W grze dostępnych jest pomad 25 skrzynek do odblokowania (srebrne, niefabularne).

   27. Mol Książkowy / Bookworm  — Zbierz 50 dzienników. Automatycznie otrzymujesz 112 dzienników z zadań (22 z fabularnych, 39 z zadań pobocznych, 51 z zadań znalezionych i zagubionych). Trofeum jest przypisywane automatycznie i nie da się go przegapić. W sumie są 234 czasopisma, a potrzebujesz tylko 50 (srebrne, niefabularne).

   28. Talia do skompletowania / Stacking the Deck  — Zbierz 30 Kart umiejętności. Wykonaj wszystkie zadania i zdobądź 30 poziom trudności (brązowe, niefabularne).

   29. Oczyszczanie ludzkości / Humanity Distilled  — Wyposaż swoją pierwszą Kartę Umiejętności Numen (brązowe, niefabularne). Trofeum otrzymasz automatycznie po pokonaniu bossa Specimen Noah, po 21 głównym zadaniu fabularnym.

   30. Na maksa / Max Headroom  — Osiągnij poziom 30. Trofeum otrzymasz automatycznie po wykonaniu wszystkich głównych i pobocznych zadań (złote, niefabularne).

   31. Precz z Chorobą / Down with the Sickness  — Osiągnij najwyższy poziom zakażenia Autofagiem poprzez wyposażenie się w umiejętności Autofaga. Najpierw musisz ukończyć 21 zadań głównych. Aktywuj dowolne 3 karty umiejętności z ikoną czaszki, a trofeum pojawi się od razu na Twoim koncie (brązowe, niefabularne).

   32. Agresja kontrolowana / Anger Management  — Zabij 50 zombie atakami furii. Ataki Furii są odblokowane dopiero po ukończeniu 17 zadania głównego (The Final Gauntlet). Po odblokowaniu tej zdolności zobaczysz ikonę czaszki w lewym górnym rogu, która wypełnia się, gdy zabijasz zombie. Gdy ikona jest całkowicie czerwona, możesz aktywować tryb Furii, naciskają jednocześnie L3+R3 (brązowe, niefabularne). 

   33. To jest moja broń / This is My Weapon  — Ulepsz broń do najwyższego możliwego stopnia i dostosowując ją poprzez modyfikację lub atuty w każdym slocie. Trofeum zdobędziesz, ulepszając broń o kolorze fioletowym (dostępna jest od 20 poziomu). Nie ma znaczenia, jakie mody wybierzesz. Mogą one być rzadkością, taką jak zielony i niebieski lub ich mieszanka. (brązowe, niefabularne).

   34. To nawet nie była ostateczna forma / Not Even My Final Form  — Nie dopuść, aby Mutator przekształcił się w ostatnią formę  — zabij go, zanim się przemieni. Mutatory są jednym z ostatnich typów zombie, które napotkasz, ale dosyć późno w grze. Jeśli zrobisz hałas, szybko przekształcą się w duże potwory z ogromnymi pazurami i otwartą klatką piersiową. Nie pozwól im na to. Znajdź jednego. Zabij go, strzelając w głowę tuż przed przemianą, a trofeum będzie Twoje (brązowe, niefabularne).

   35. Niebezpieczne materiały / Hazardous Materials  — Zabij 100 zombie za pomocą obrażeń korozyjnych, ognistych lub elektrycznych. Zrób to, np. modyfikując w warsztacie broń, dodając do niej żywiołów (brązowe, niefabularne).

   36. Połamania nóg / Break a Leg — Okalecz 100 kończyn (np. nóg i ramion). Trofeum odblokujesz automatycznie w drodze do platyny (brązowe, niefabularne).

   37. Ekipa pogromców / Slayer Squad — Ukończ dowolne 5 zadań w trybie kooperacji. ​​Nie ma znaczenia, czy wykonujesz zadania główne, poboczne czy zagubione i znalezione - wszystkie się liczą (brązowe, niefabularne).

   38. Jam jest zmartwychwstanie / I Am the Resurrection — W trybie kooperacji będziesz musiał 5 —krotnie wskrzesić innych członków zabawy (brązowe, niefabularne).

   39. Ostateczny cios / Coup de Grâce — Zabij 25 zombie za pomocą ciosów kończących. Kiedy zombie mają niski stan zdrowia i spadną na ziemię, otrzymasz monit, aby wcisnąć kwadrat na padzie. Tym sposobem zmiażdżysz im głowę. Zrób tak łącznie 25 razy (brązowe, niefabularne).

   40. Na Safari / On Safari — Ukończ pierwszy poziom każdego wyzwania Zombie (srebrne, niefabularne).

   41. Wszystkiego trzeba spróbować /  Variety is the Spice of Death — Ukończ pierwszy poziom każdego wyzwania związanego z bronią (srebrne, niefabularne).

   42. Szalony zombiebójca/ Zombicidal Maniac — Ukończ pierwszy poziom każdego wyzwania bojowego (srebrne, niefabularne).

   43. Atuty pracy / Perks of the Job — Ukończ 5 wyzwań dotyczących schematów. W przypadku musisz ukończyć tylko 5 z 7 wyzwań, więc możesz pominąć dowolne 2. Np. jednym z wyzwań jest „Leechblade”. Polega ono na tym, żebyś zabił 100 zombie bronią białą (brązowe, niefabularne).

   44. Bęc! / Donk!  — Rzuć celnie bronią białą w zombie z odległości ponad 35 metrów/ Możesz to zrobić w dowolnym miejscu w grze. Traf celnie, a trofeum będzie Twoje (brązowe, niefabularne).

   45. Drapieżnik szczytowy / Apex Predator — Powal 10 wariantów Apex. Po prostu pokonaj 10 z 11 wariantów Apex dostępnych grze (brązowe, niefabularne).

   46. I Got a Zombie Army and You Can’t Harm Me — Wykonaj perfekcyjnie 25 ruchów obronnych. Wciśnij L1, gdy przeciwnik zamierza Cię uderzyć. Po 25 unikach otrzymasz trofeum (brązowe, niefabularne).

Źródło: własne

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dead Island 2 - FABUŁA

Dead Island 2 - ZADANIA POBOCZNE

Dead Island 2 - TROFEA/OSIĄGNIECIA

cropper