Inside Xbox dało radę? Zbieramy materiały i oceniamy wydarzenie

News
6932V
Inside Xbox dało radę? Zbieramy materiały i oceniamy wydarzenie
Wojciech Gruszczyk | 09.05.2020, 02:10

Microsoft właśnie zakończył pierwszy pokaz z serii Xbox 20/20, podczas którego otrzymaliśmy wgląd w gry zmierzające na nową generację. Jak oceniacie wydarzenie, jaki tytuł oceniacie najlepiej i na co najbardziej czekacie? Zapraszamy na dzielenie się wrażeniami.

Tak jak wcześniej wspomniałem, dzisiejszy Inside Xbox to początek. Microsoft ujawnił dzisiaj 13 gier zmierzających na Xboksa Series X, które zostały przygotowany przez partnerów – od francuskiego Ubisoftu po polski Bloober Team.

Wszystkie ujawnione tytuły otrzymają „Optymalizację dla Xbox Series X”, czyli twórcy w pełni wykorzystają potencjał nowej konsoli. Gracze mogą liczyć na natywną rozdzielczość 4K przy nawet 120 klatkach na sekundę, obsługę sprzętowego raytracingu DirectX czy też ekspresowego wczytywania danych. Firma zapewni także w wielu grach funkcję Smart Delivery, dzięki której klienci kupując wersję na Xboksa One, automatycznie otrzymają ulepszone wydanie na Xboksa Series X.

I jak oceniacie wydarzenie? Jaki tytuł przypadł Wam najbardziej do gustu? Weźcie udział w ankiecie!

Inside Xbox z pokazem gier third-party. Ocena redakcji

Roger: Taka forma prezentacji bardzo mi się podoba. Pomijając już zaprezentowane gry, pokaz był dynamiczny, ujawniono sporo nowych produkcji, a impreza nie była sztucznie rozciągnięta nic nie wnoszącymi gadkami. Fajnie, że Microsoft potrafi wciąż śmiać się sam z siebie - widząc lodówkę uśmiechnąłem się pod nosem. Nie oszukujmy się - Microsoft nie zaprezentował żadnej bomby, ale już wczoraj było wiadomo, że będą tu pokazywane produkcje deweloperów third-party. Fakt, część z nich to tytuły od mniejszych deweloperów, ale taki Scorn czy Chorus mnie osobiście zaciekawiły. Największym szokerem pokazu nie był rzekomy gameplay nowego Asasyna (tutaj pokazano zdecydowanie za mało względem zapowiedzi), a nowy horror od Bloober Team. Widziałem ten tytuł lata temu, gdy był w fazie koncepcyjnej i już wtedy jego założenia prezentowały się świetnie. Trailer utwierdził mnie w przekonaniu, że to wciąż oczko w głowie polskiej ekipy, a zaangażowanie Akiry Yamaoki to znakomita wiadomość. Ciekawa jest też coraz mocniejsza współpraca Segi i Microsoftu - Yakuza, niegdyś seria kojarzona z PlayStation, teraz wskakuje jako tytuł startowy nowej konsoli "Zielonych". Nie nastawiałem się, że będzie to pokaz, na którym poleci bomba za bombą, dlatego spędziłem te 40 minut z przyjemnością mogąc poznać bliżej takie tytuły jak choćby Scarlet Nexus od Namco. Ocena: 4/6.

Wojtek: Pierwszy Inside Xbox nie zawiódł, ale wiem, że niektórzy mogli liczyć na znacznie więcej. Microsoft pokazał kilka ciekawych gier, jednak musicie pamiętać (co już wcześniej powtarzałem!): to dopiero początek. Świetnie wygląda Bright Memory Infinite, które może trafić w gust sympatyków dynamicznego strzelania. Scorn ponownie intryguje i najnowszy materiał wygląda naprawdę dobrze. Pozytywnie zaskoczył początek Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, ale już niestety same fragmenty rozgrywki (zbyt kolorowo?) nie spełniają oczekiwań. Dobrą zabawę może zapewnić Second Extinction (Turok!?), ale aktualnie brakuje tutaj konkretów, które pozwolą graczom przygotować się na atrakcje. Największy zawód? Assassin’s Creed Valhalla! Ubisoft napompował balonik i... Pfff. Największe zaskoczenie? The Medium! Bloober Team nie zawodzi i czuję, że to tylko pierwsza część ich wielkich planów. Nie bez powodu w ich zespole znajduje się osoba, która od lat rozwijała markę Silent Hill. Hej, Panowie z Krakowa... To kiedy ten drugi zwiastun?;) Ocena: 5/6.

Mateusz: 13 gier przedstawionych w lekko ponad 30 minut, bez zbędnego przedłużania, było bardzo dobrym posunięciem Microsoftu. Za to nieporozumieniem jest prezentacja nowego AC, na którą czekało pewnie większość oglądających. Ubisoft zapowiadał gameplay, a dostaliśmy, co dostaliśmy. Lekko się zawiodłem, że nie mogłem zobaczyć urywek rozgrywki. Mimo tego, Inside Xbox spełnił moje wymagania i czekam na kolejne takowe imprezy. Wracając do gier, szczególnie zainteresował mnie horror od Bloober Team, a lekko nie zadowolił materiał z Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 - średnio to wygląda. Ocena: 5/6.

Iza: Po prezentacjach, przedstawianiu specyfikacji itp. nadszedł czas na mięcho! I powiedzmy sobie szczerze... Ja uznaję, że droga do Xboksa Series X jest jeszcze długa i sporo czeka nas eventów, a ten dzisiejszy był dobrym przedsmakiem przed kolejnymi miesiącami. Satysfakcjonuje mnie, że ekipa Xboksa w końcu ruszyła z pokazem gier- chociaż szczerze przykuły moją uwagę tylko nieliczne - Assassin's Creed Valhalla trochę przykrótko, Scorn zapowiada się intrygująco, Bright Memory to zapowiedź zacnego wykorzystania mocy konsoli, no i ekipa Bloober Team z The Medium. Klimacior zapowiada się całkiem gęsty, a do tego kompozytor muzyki od Silent Hilla. Dawać mi już to! Niemniej, muszę przyznać, że czekałam na więcej gameplayów, które nieco pokazałyby masę możliwości Xboksa Series X w akcji. No cóż, na to jeszcze trochę poczekamy- oby do czerwcowego wydarzenia! Ocena: 5/6.

Inside Xbox z pokazem gier third-party. Zbiór materiałów

Źródło: własne

Komentarze (535)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper