Roger Żochowski Roger Żochowski 07.05.2020 17:08
DiRT 5 oficjalnie na zwiastunie! Więcej ścigania niż rajdów?
1928V

DiRT 5 oficjalnie na zwiastunie! Więcej ścigania niż rajdów?

Niedawno informowaliśmy o doniesieniach zwiastujących, że Codemasters szykuje zapowiedź kolejnej odsłony rajdowej serii DiRT. Impreza Microsoftu okazała się w tym wypadku idealną okazją, by oficjalnie to potwierdzić.

W zeszłym roku na rynek trafiło DiRT Rally 2.0, które stawia na bardziej realistyczny styl zabawy niż numerowane odsłony DiRTa. Niedawno wydany dodatek pozwalający nam prześledzić historię startów tragicznie zmarłego Colina McRae w rajdach był ostatnim rozszerzeniem do DiRT Rally 2.0. Teraz spece z jednego z najlepszych studiów produkujących gry o tematyce samochodowej zapowiedzieli piątą odsłonę serii, która kontynuuje spuściznę marki Colin McRae Rally. 

Twórcy gry zapowiadają, że doczekamy się zupełnie nowych funkcji i będzie to najbardziej innowacyjna odsłona serii, w której każdy przejazd będzie unikalny. Pomóc w tym ma nowy zespół, o którym informowała firma Codemasters. Pierwszy trailer wskazuje na to, ze w nowym Dircie więcej będzie ścigania niż samych rajdów. Powrócą też zamknięte trasy rodem z Showdown i związane z tym festyny. 

DIRT 5 zadebiutuje na Xbox Series X, PlayStation 5 i PC, a także na aktualną generację konsol Xbox i PlayStation już w październiku. W pakiecie dostaniemy wyścigi terenowe okraszone muzyką i dynamicznie zmieniającą się pogodą. Trafimy do takich miejscówek jak Nowy Jork, Rio de Janeiro czy pustkowia w Grecji i Chinach. W grze pojawi się wiele klas pojazdów, od małych i lekkich łazików, poprzez duże terenówki, auta do jazdy po skałach, do klasycznych i współczesnych samochodów rajdowych. Fabularyzowany tryb Kariery, edytor karoserii i nieliniowy progres to również cechy wyróżniające nową odsłonę Dirta. 

Dowiedzieliśmy się również, że nowa odsłona hitu Codies skorzysta z funkcji Smart Delivery - tym samym zakupioną wersję na XOne będziemy mogli za darmo uaktualnić na tą z Xbox Series X. 

Gra zadebiutuje w październiku.

Sprawdźcie wszystkie ogłoszenia z Inside Xbox i poznajcie gry korzystające ze Smart Delivery.

Tagi: Codemasters DiRT 5