Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2020 15:07
Xbox Logo
6544V

Xbox 20/20 zapowiedziane! Microsoft szykuje na premierę Xboksa Series X i pokazy wielkich gier

Microsoft właśnie zapowiedział „Xbox 20/20” i tym samym korporacja ujawniła swoje plany na 2020 rok. Gracze mogą oczekiwać nowej generacji i wielkich produkcji. W najbliższych dniach i tygodniach będziemy świadkami wielu prezentacji.

Xbox 20/20 pozwoli graczom spojrzeć na „przyszłość Xboksa”. Microsoft nie zamierza trzymać graczy w niepewności i firma od najbliższego czwartku rozpocznie systematyczne spotkania z graczami. W każdym miesiącu poznamy nowe informacje o Xboksie Series X i poznamy nowe produkcje zmierzające na nową generację.

Począwszy od odcinka Inside Xbox z 7 maja, będziemy co miesiąc pokazywać, co dzieje się dalej w świecie Xboksa, dlatego też nazywamy wydarzenie „Xbox 20/20”. Te comiesięczne spotkania będą odbywać się przez resztę roku i będą dla nas sposobem na zaangażowanie, połączenie i świętowanie z Wami tego, co czeka na kolejnej generacji, w tym na Xbox Series X, Xbox Game Studios, Xbox Game Pass i Project xCloud. Każdy miesiąc przyniesie coś innego.

Microsoft będzie potwierdzać, jakie gry korzystają z Smart Delivery, a także pokaże jakie pozycje otrzymały ulepszenia dla Xboksa Series X – w tym drugim wypadku zainteresowani mogą liczyć na niesamowite wrażenia. Firma stawia na rozgrywkę w 4K przy 120 klatkach na sekundę z wieloma rozbudowanymi funkcjami.

Microsoft podkreśla: w najbliższy czwartek zobaczymy tytuły third-party (zewnętrzni deweloperzy/studia), ale już w lipcu firma poświęci czas na zaprezentowanie „niesamowitych gier od Xbox Game Studios”.

Jakie są główne plany Microsoftu na 2020 rok?

  • „Naszym celem pozostaje premiera Xboksa Series X i Halo Infinite na święta”
  • Wszystkie 15 zespołów Xbox Game Studios pracują ciężko nad grami dla nowej generacji i Xbox Game Pass.
  • Najlepsze zespoły third-party pracują nad grami dla Xboksa Series X
  • Gracze na PC mogą liczyć na premiery: Halo Infinite, Wasteland 3, Minecraft Dungeons i Microsoft Flight Simulator.
  • Microsoft będzie stale rozwijał Xbox Game Pass na konsole i PC
  • Project xCloud pojawi się w nowych krajach i na nowych urządzeniach
  • Project xCloud i Xbox Game Pass zostaną połączone

Jerret West z Microsoftu podkreślił, że choć 2020 rok od początku miał kojarzyć się z nową generacją i wprowadzeniem na rynek nowych sposobów rozgrywki, to jednak cały świat stanął w obliczu problemów, z którymi teraz muszą poradzić sobie wszyscy. Dla Microsoftu nadal najważniejsze jest wprowadzenie na rynek next-gena, ale firma podkreśla, że dba także o swoich pracowników oraz partnerów.

Jak widać: Microsoft jest pewny premiery Xboksa Series X w 2020 roku. Firma nie organizowałaby takiego wydarzenia i nie zapowiedziała wielkiego show, gdyby obawiała się, że nie dopilnuje terminów i nie zapewni graczom nowej generacji. Teraz pozostaje czekać na mięso.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/05/05/xbox-2020-the-future-of-xbox/

Tagi: Microsoft xbox xbox series x