Roger Żochowski Roger Żochowski 07.05.2020 17:26
Yakuza: Like a Dragon tytułem startowym na Xbox Series X
1220V

Yakuza: Like a Dragon tytułem startowym na Xbox Series X

Microsoft coraz mocniej romansuje z Segą. Jeszcze nie tak dawno seria Yakuza była ekskluzywna dla użytkowników konsol z logo PlayStation, ale ostatnio gigant z Redmond pozyskiwał kolejne części w ramach usługi Xbox Game Pass. Niewydana jeszcze na Zachodzie Yakuza: Like a Dragon będzie z kolei tytułem startowym nowego Xboksa.  

Yakuza: Like a Dragon to gra znana użytkownikom PS4 jednak póki co tylko w Japonii. To również pierwsza odsłona cyklu, która porzuciła nastawienie na akcję, na rzecz turowych pojedynków. Kazumę Kiryu, głównego bohatera cyklu, zastąpił tu Ichibana Kasuga, opisywany jako fan serii Dragon Quest.

I ma to znaczenie w samej rozgrywce, bo produkcja łączy elementy znane z serii jak wykorzystywanie otoczenia podczas strać czy charakterystyczne ciosy, z motywami rodem z klasycznych gier RPG, pokroju wybierania komend podczas walki, profesji, przyzywania "summonów" czy kompletowania drużyny. Na pokazie Microsoftu dowiedzieliśmy się, że tytuł zmierza na PC, XOne i Xbox Series X, a w przypadku tej drugiej konsoli będzie to tytuł startowy. 

Co ważne, produkcja skorzysta z funkcji Smart Delivery. Oznacza to, że gracze, którzy kupią wersję Yakuza: Like a Dragon na Xbox One, będą mieli prawo do bezpłatnego uaktualnienia jej do wersji Xbox Series X wliczając w to wszelkie ulepszenia. Obsługiwana będzie również funkcja cross-save, dzięki czemu bez problemu przerzucimy zapisy stanów gry i będziemy mogli kontynuować przygodę na nowej konsoli. Poniżej oficjalne potwierdzenie kolejnego romansu z Segą. 

Sprawdźcie wszystkie ogłoszenia z Inside Xbox i poznajcie gry korzystające ze Smart Delivery.

Tagi: Ryu Ga Gotoku Studio Sega Yakuza: Like a Dragon