Najlepsze gry dostępne wyłącznie na PC - redakcja PPE wybiera

Najlepsze gry dostępne wyłącznie na PC - redakcja PPE wybiera

Mateusz Wróbel | 18.04.2021, 17:00

"PeCetowcy", zgłoście się! W tym tygodniu redakcja PPE wybiera piętnaście najlepszych gier dostępnych jedynie na komputerach osobistych. To będzie piękny powrót do przeszłości.

15. Motorsport Manager

Zestawienie otworzy Motorsport Manager, który jest strategią skierowaną dla fanów motoryzacji. Twórcy zaoferowali graczom fikcyjne mistrzostwa świata Formuły 1 z wymyślonymi torami i kierowcami, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać moda podmieniającego zespoły, bolidy i kierujące nimi osoby, tworząc przy tym realny sezon F1.

14. Digital Combat Simulator World

Rosyjskie studio Eagle Dynamics stworzyło coś, na co uwagę powinni zwrócić szczególnie fani lotnictwa, ponieważ produkcje wchodzące w skład platformy Digital Combat Simulator World to pełnokrwiste symulatory lotu, które stopniowo są rozwijane przez deweloperów.

13. Euro Truck Simulator 2

Wyżej przedstawiliśmy coś dla fanów lotnictwa, a teraz przychodzimy z Euro Truck Simulator 2, czyli gratką dla osób chcących usiąść za kółkiem wirtualnej ciężarówki. Produkcja jest na tyle popularna, że codziennie przebywa w niej minimum kilkanaście tysięcy graczy (patrząc na dane płynące ze Steama). Takiemu sowitemu wynikowi nie ma co się dziwić, ponieważ SCS Software ciągle rozwija swoje oczko w głowie za pomocą ulepszeń dotychczasowych już terenów i wprowadzania tych nowych za pomocą płatnych dodatków.

12. Fallout 2

Po sukcesie "jedynki", Fallout 2 był pewniakiem. Na rynku pojawił się lekko ponad rok od swojego poprzednika i mimo wielu zapożyczonych elementów, zrobił ogromny szum na rynku gier. Dla wielu osób, to właśnie druga część postapokaliptycznej serii jest tą najlepszą z całej marki.

11. Heroes of Might and Magic III

Heroes of Might and Magic III skupiało się przede wszystkim na odkrywaniu i podbijaniu nowych ziem oraz zbieraniu nowych surowców, które potem przeznaczyliśmy na rozbudowę swoich fortyfikacji. Twórcy produkcji oferowali swojej społeczności parę scenariuszy fabularnych, dzięki którym mogliśmy poznać unikalnych, pod względem charakteru, jak i zdolności, bohaterów.

10. Total War: Rome II

Total War: Rome II to bez wątpienia jedna z lepszych strategii, jaka kiedykolwiek powstała. Przeniosła ona nas do czasów starożytnego Rzymu i tylko od naszej decyzji zależało, czy mamy zamiar poszerzać wpływy państwa rzymskiego, czy też wcielimy się w dowódcę państwa chcącego przerwać dominację swoich sąsiadów. 

9. Diablo II

Najlepsza odsłona Diablo? Zdecydowanie Diablo II, które suma summarum niebawem otrzyma remaster zatytułowany Diablo II: Resurrected. Produkcja Blizzarda pozwoliła stworzyć zainteresowanym swoją własną postać, wybierając przy tym klasę (barbarzyńca, paladyn, czarodziejka, nekromanta lub amazonka), a następnie wrzucała nas do Sanktuarium, czyli fantastycznego świata, w którym została osadzona akcja kultowej gry.

8. Gothic

Przygodę z grami wideo wielu z nas zaczęło od pierwszego Gothica, który w naszym kraju był mocno promowany - a to za sprawą CD Projekt, które raczyło przygotować nawet dubbing. Dubbing, który już nigdy z naszej głowy nie wyparuje. Przechodząc jednak do największych atutów ww. tytułu, Gothic od Piranha Bytes wyróżniał się na tle innych produkcji m.in. wplątanymi w scenariusz zwrotami akcji i niezbyt przesadzonym rozmiarem świata.

7. Baldur's Gate

BioWare bardzo mocno weszło w rynek gier wideo. Jedną z pierwszych gier kanadyjskiego studio był Baldur's Gate (Wrota Baldura), która czerpała garściami z gatunku cRPG. Tytuł został osadzony w krainie fantasy, gdzie odbywała się tradycyjna walka dobra ze złem - odbiorcy wcielili się w pewnego młodzieńca, który, wraz ze swoją drużyną liczącą nawet pięć postaci o odmiennych charakterach, chce zaprowadzić ład i porządek za murami twierdzy Candlekeep.

6. CS:GO

Counter-Strike: Global Offensive nie trzeba nikomu przedstawiać. To bardzo popularna strzelanka sieciowa (na Steamie przebywa w niej nawet milion graczy dziennie), w której realni gracze rywalizują między sobą w meczach rankingowych. Ogromną rolę w rozgrywce odgrywa współpraca - w końcu mamy tutaj do czynienia z grą zespołową.

5. World of Warcraft

World of Warcraft jest MMORPG-iem z krwi i kości. Fani uniwersum znanego z kultowej serii RTS-ów (o których trochę więcej poniżej), otrzymali od Blizzarda tytuł, w którym wspólnymi siłami mogą zażegnać niebezpieczeństwo zagrażające mieszkańcom w świecie Azeroth.

4. Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx to najnowsza pozycja z tegoż zestawienia. Została stworzona przez Valve z myślą o użytkownikach posiadających zestawy wirtualnych rzeczywistości. Mimo tego, poboczna odsłona kultowej serii oferuje interesującą opowieść fabularną, która skupia się na odkryciu, a następnie zbadaniu słabości pewnej potężnej grupy kontrolujących większość rzeczy na Ziemi.

3. Starcraft II

StarCraft II: Wings of Liberty prawie na każdym kroku przypomina pierwowzór, ale nie ma co się ku temu dziwić - jeśli coś działa i podoba się to odbiorcom, to dlaczego modyfikować fundamenty gry? Blizzard podejmując tę decyzję i wprowadzając kilka usprawnień sprawił, iż drugi Starcraft to jedna z najlepszych gier na PC, jakie kiedykolwiek powstały.

2. Wiedźmin

Wiedźmin, mimo wielu bolączek typu nieprzemyślany system walki, to jedna z najbardziej wybitnych gier, jakie ukazały się w poprzedniej dekadzie. Akcja opowieści o Białym Wilku rozpoczyna się pięć lat po zakończeniu zawartym w książce Pani Jeziora, będącej ostatnią z pięciu części sagi o Wiedźminie. Sukces tytułu rodzimych deweloperów pozwolił CD Projekt RED stworzyć Wiedźmin 2 oraz bestsellerowego Wiedźmina 3.

1. Warcraft III

PeCetowcy widząc tytuł dzisiejszego zestawienia mogli już z góry zakładać, że na pierwszym miejscu uplasuje się niesamowicie wciągający Warcraft III: The Frozen Throne, który tylko utwierdza w przekonaniu, jakie mistrzowskie produkcje jeszcze kilkanaście lat temu potrafił dostarczyć zainteresowanym Blizzard.

cropper