World of Warcraft

World of Warcraft

8,8
64 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MMORPG
Śr. czas:
500 godzin
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
23.11.2004
Europa:
11.02.2005
Polska:
11.02.2005
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MMORPG
Śr. czas:
500 godzin
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
23.11.2004
Europa:
11.02.2005
Polska:
11.02.2005

World of Warcraft - opis gry

World of Warcraft to gra MMORPG wyprodukowana i wydana przez Blizzard Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych z systemami Windows oraz Mac OS X. World of Warcraft to najpopularniejsza w historii produkcja MMORPG opierająca się na modelu abonenckim.

Akcja toczy się w fantastycznym świecie Azeroth znanym z innych gier z serii Warcraft. Naprzeciw siebie stają dwie strony konfliktu zrzeszające różne rasy - Sojusz (Alliance) oraz Horda (Horde). Przed rozpoczęciem tworzymy postać wybierając jedną z dostępnych ośmiu ras oraz maksymalnie dziewięciu klas (liczba zależna jest od tego czy kupiliśmy konkretne dodatki). Wybór rasy wpływa na przynależność do jednej lub drugiej strony i na region, z którego zaczynamy. Co warto dodać, już podczas rozgrywki możemy wchodzić w sojusze tylko z graczami reprezentującymi ten sam obóz.

Struktura gry opiera się na różnego rodzaju questach. Początkowo rozgrywają się one w regionie, z którego wywodzi się nasza postać, ale z czasem otwierają się przed nami kolejne podwoje. Questy można podzielić na kilka typów - polegające na zabiciu jakiegoś mobka, zebraniu przedmiotów, eskorcie NPC-a lub przedmiotu, dostarczeniu czegoś we wskazane miejsce, odwiedzeniu jakiegoś miejsca/regionu lub użyciu pojazdu do zrealizowania wyznaczonego celu. Zaliczenie questa nagradzane jest punktami doświadczenia i pieniędzmi, a te pozwalają rozwijać podopiecznego. Questy mogą także wpływać na świat gry. Miejsca pełne potworów zostają bowiem czasami zaludnione przez przyjaźnie/neutralnie nastawione postacie.

Z innymi napotkanymi graczami możemy kooperować bądź rywalizować. Jeśli chodzi o tę pierwszą kwestię, to istnieje np. możliwość wspólnego przeczesywania dungeonów. W przypadku nieposiadania wystarczającej liczby towarzyszy gra może nam pomóc dobrać kogoś do pomocy. Z kolei walcząc z innymi zdobywamy żetony, za które kupujemy lepszy ekwipunek w specjalnie wyznaczonych do tego punktach.

Wideo - World of Warcraft

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper