Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive

Ocena wg platformy:

PC 7.1
PS3 6.6
X360 5.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Valve/Hidden Path Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
350 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
21.08.2012
Europa:
21.08.2012
Polska:
21.08.2012
Producent:
Valve/Hidden Path Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
350 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
21.08.2012
Europa:
21.08.2012
Polska:
21.08.2012

Counter-Strike: Global Offensive - opis gry

Counter-Strike: Global Offensive jest pierwszoosobową strzelaniną sieciową wyprodukowaną wspólnie przez Valve Corporation oraz Hidden Path Entertainment i wydaną przez Valve w sierpniu 2012 roku na PlayStation 3, Xboksy 360 i komputery osobiste w dystrybucji cyfrowej.

Produkcja Valve nie oferuje trybu single-player, gdyż w całości zaprojektowana została z myślą o rywalizacji przez Sieć. Global Offensive oferuje aż cztery tryby rozgrywki. Pierwszy to Wyścig Zbrojeń, który polega na tym, że za każde zabicie przeciwnika otrzymujemy nową broń. Nie ma podziału na rundy, a po śmierci następuje automatyczny respawn. Dla tego trybu przeznaczono jedynie dwie mapy - Baggage i Shoots. Kolejny wariant zabawy to Demolka, gdzie terroryści muszą podłożyć bombę, a antyterroryści ją rozbroić. Sześć map, na których gracze ścierają się w Demolce, jest całkowicie nowych, choć niektóre są częściowo skopiowane z gier z serii Left 4 Dead. Ostatnie dwa tryby są do siebie podobne. Klasyczny Uproszczony to ułatwiona wersja następnego trybu, gdzie nie ma ognia przyjacielskiego, można przenikać przez towarzyszy, a gracz za zabicia dostaje o połowę mniej pieniędzy niż w tradycyjnej wersji. A ta, nazwana tutaj Klasycznym Turniejowym, polega dokładnie na tym samym, co w Counter Strike: Source, czyli walkach o bombę i zakładników na znanych wcześniej mapach: Dust I i II, Aztec, Office, Nuke, Inferno i Train.

Dalsza część tekstu pod wideo

Autorzy Counter-Strike: Global Offensive wprowadzili zmiany także w kwestii arsenału. Dodano pistolet Tec-9, strzelby Nova i MAG-7, ciężki karabin maszynowy Negev, pistolety maszynowe MP7, MP9 i PP-Bizon, automatyczny karabin snajperski SCAR-20 oraz granat-wabik i koktajl Mołotowa. Wśród starego ekwipunku zabrakło jednak MP5, SMP czy tarczy. Powróciły za to AK-47, Galil’a, AWP, Desert Eagle’a, M249, Famas’a, M4, AUG i wiele innych pukawek. Należy zaznaczyć, iż pierwsze mecze w Counter-Strike: Global Offensive bywają bardzo trudne. Gracz mający przez wiele lat kontakt jedynie ze współczesnymi, konsolowymi FPS-ami i przyzwyczajony do ich rozwiązań, często musi nauczyć się grać zupełnie od nowa - w Global Offensive należy zastosować całkowicie inne podejście do rozgrywki i zmodyfikować swój styl. Promowane są tutaj spokój, rozważne używanie spustu oraz ciche poruszanie się.

Od strony graficznej produkcja Valve Corporation prezentuje się przyzwoicie, a najmocniejszym jej punktem są ciekawie zaprojektowane i wykonane mapy. Posiadacze PlayStation 3 z Counter-Strike mogą bawić się za pomocą pada, jak i kontrolera ruchowego PS Move.

Wideo - Counter-Strike: Global Offensive

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper