Total War: Rome II

Total War: Rome II

8,5
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
03.09.2013
Europa:
03.09.2013
Polska:
03.09.2013
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
03.09.2013
Europa:
03.09.2013
Polska:
03.09.2013

Total War: Rome II - opis gry

Total War: Rome II (znany także jako Rome II: Total War) to strategia wyprodukowana przez Creative Assembly i wydana przez SEGA 3 września 2013 roku jedynie na PC z systemem Windows oraz 16 września 2014 roku na Macintosha. W Polsce wersja na Windowsa ukazała się w tym samym momencie co na świecie, co było zasługą Cenega Poland.

Produkcja jest kolejną odsłoną znanej i cenionej serii Total War, która - tak samo jak trzecia odsłona serii - przenosi gracza w okres starożytności. W rdzeniu pozostaje tą samą grą, czyli jest mieszanką strategii czasu rzeczywistego i turowej, gdzie deweloper starał się jak najwierniej oddać panujące wtedy realia - objawia się to zarówno w mechanice rozgrywki jak i wyglądzie produkcji. Dodatkowo w ramach walki z wrogiem można pozwolić sobie na wiele modyfikacji, jak np. połączony atak naziemny i z morza. Gra działa na znanym od Empire: Total War silniku Warscape, który to doczekał się kilku modyfikacji poprawiających szczegółowość grafiki. Gracz może zapoznać się z tymi zmianami w rozgrywce rywalizacyjnej, scenariuszu albo kampanii.

Dalsza część tekstu pod wideo

W ramach kampanii - umiejscowionej w czasach starożytnych - jest opowiedziana historia terenów dzisiejszej Europy oraz basenu Morza Śródziemnego. W jej ramach gracz wciela się w przywódcę pewnej frakcji i stosując odpowiedni balans między rozwojem ekonomiczno-społecznym a militarnym, stara się wpłynąć na losy ówczesnego świata. Produkcja zawiera około 100 nacji, z czego kilkanaście nowych (oraz kampanie) został dodane w dość bogatej kolekcji dodatków. Poza tym, doczekała się także edycji kompletnej (Rome II: Total War Emperor Edition)

Produkcja, pomimo przywiązania do detali, spotkała się z chłodnym jak na uniwersum przyjęciem i otrzymywała noty na średnim poziomie 70-75 procent. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy był problematyczny start produkcji, kiedy to znaczna część fanów narzekała na licznie występujące niedociągnięcia, w tym źle zrobioną optymalizację.

Wideo - Total War: Rome II

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper