Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 04.04.2021
Najlepsze gry międzygeneracyjne
2086V

Najlepsze gry międzygeneracyjne

Przespaliście poprzednią generację, a jesteście szczęśliwymi nabywcami PlayStation 5 lub Xboksa Series X? Ten ranking pozwoli Wam nadrobić największe hity, które otrzymały next-genowe wydanie na obecną generację konsol.

Crash Bandicoot 4

Maskotka pierwszego PlayStation doczekała się kontynuacji na poprzedniej generacji. Na początku czwartego kwartału 2020 roku światło dzienne ujrzał Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas będący bezpośrednią kontynuacją trzeciej części marki. Ponownie Crash i jego młodsza siostra muszą zakończyć eksperymenty prowadzone m.in. przez doktora Neo Cortexa.

Immortals Fenyx Rising

Ubisoft postanowił trochę zaryzykować i zaserwować swoim odbiorcom coś nowego. Mowa tutaj o Immortals Fenyx Rising oferującym bajkową stylistykę i humorystyczną opowieść, którą napędzają dwaj narratorzy - Prometeusz i Zeus. Gracze wcielają się w tytułową postać, która trafia na Złotą Wyspę i musi stawić czoła Tyfonowi, tytanowi uwięzionemu w Tartarze, czyli najmroczniejszej krainie podziemia w mitologii greckiej.

Little Nightmares II

Fani logiczno-zręcznościowych tytułów także znajdą coś dla siebie. W lutym bieżącego roku na rynku pojawiło się bardzo ciepło przyjęte przez recenzentów, jak i graczy Little Nightmares II, które koncentruje się na chłopcu o imieniu Mono i jego koleżance Six - bohaterzy muszą rozwikłać tajemnicę, a następnie wydostać się z wieży transmisyjnej. A czy im się to uda, zależy jedynie od naszych umiejętności.

Hitman 3

Hitman 3, podobnie zresztą jak jego poprzednie odsłony serii, pozwala wskoczyć w buty łysego Agenta 47, profesjonalnego zabójcy, który chwyta się najtrudniejszych do wykonania kontraktów. Najczęściej musi on załatwiać swoje cele po cichu, wykorzystując strażników i otoczenie, lecz zdarzają się sekwencje, gdzie może wyciągnąć szybkostrzelną broń i wyeliminować wszystkich przeciwników robiąc przy tym wielkie "show". We wszystkim pomaga mu jego koordynatorka z Agencji, Diana Burnwood.

Assassin's Creed Valhalla

Immortals Fenyx Rising to nie jedyna propozycja od Ubisoftu, z którą posiadacze PlayStation 5 lub Xbox Series X powinni się zapoznać. Drugą z nich jest Assassin's Creed Valhalla, który przez wiele osób jest uznawany za najlepszą odsłonę nowej trylogii opowiadającej o losach Layli Hassan. Deweloperzy tym razem przenieśli nas do IX-wiecznej Anglii, gdzie wcielamy się w żądnego krwi wikinga eliminującego oddziały nie spodziewających się ataku Sasów.

DiRT 5

Lubicie wyścigówki? Jeśli tak, to obowiązkowo powinniście zapoznać się z arcade'owym DiRT 5, który jest przystępny dla każdej grupy odbiorców. I dla tych szukających największych wyzwań i dla tych, którzy po ciężkim dniu na uczelni czy pracy chcą się po prostu zrelaksować, zostawiając za sobą przeciwników mogących jedynie wąchać dym unoszący się spod naszych kół.

Gears 5

Microsoft zadbał o odświeżenie kilku swoich produkcji z poprzedniej generacji, a jedną z nich jest Gears 5 będący pełnoprawną kontynuacją opowieści o Kait Diaz, bohaterce chcącej poznać prawdę nt. Szarańczy. Wrogowie depczą nam po piętach przez niemalże całą rozgrywkę, lecz ich eliminacja satysfakcjonuje - szczególnie jeśli myślimy o tych brutalnych eliminacjach za pomocą Lancera.

Spider Man: Miles Morales

Sony dowiozło na początek generacji Marvel's Spider-Man: Miles Morales, które jest spin-offem dobrze przyjętej przez krytyków odsłony z 2018 roku. Ponownie zainteresowani przenoszą się na ulice Nowego Jorku, ale tym razem akcję śledzą z perspektywy nie Petera Parkera, a tytułowego Milesa Moralesa występującego także w Marvel's Spider-Man. Przed młodym chłopakiem czeka sprawdzian testujący jego umiejętności.

It Takes Two

Dosyć niedawno, bo ponad tydzień temu, światło dzienne ujrzało It Takes Two, czyli logiczno-zręcznościowa produkcja od Josefa Faresa. Recenzje kooperacyjnej gry jasno mówią, że jest to najlepsza propozycja dla tzw. "kanapowców", więc jeśli nie wiecie, w co zagrać ze swoją drugą połówką, pociechą, a może i znajomym, zainteresujcie się It Takes Two.

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Ubisoft