Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

7,9
98 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.7
XSX|S 8.0
NS 8.3
PC 8.8
PS4 7.9
XONE 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Toys for Bob
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.10.2020
Europa:
02.10.2020
Polska:
02.10.2020
Producent:
Toys for Bob
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.10.2020
Europa:
02.10.2020
Polska:
02.10.2020

Recenzja redakcji

Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas – recenzja gry. Rudy podbija PlayStation 5
Roger Żochowski

Roger Żochowski

9.0
Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas – recenzja gry. Rudy podbija PlayStation 5
PS5
Pokaż kolejne recenzje

Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas - opis gry

Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas to platformówka wyprodukowana przez studio Toys for Bob i wydana przez Activision. Tytuł ukazał się na najpierw konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a potem trafił też na PS5, Xbox Series, Switch i PC. 

Fabuła - Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Dalsza część tekstu pod wideo

Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas to bezpośrednia kontynuacja Crash Bandicoot 3: Warped. Akcja rozgrywa się po wydarzeniach tam przedstawionych. Szaleni naukowcy doktor Neo Cortex i doktor N. Tropy oraz maska Uka Uka zostają uwięzieni w alternatywnym wymiarze, lecz po niezliczonej liczbie prób udaje im się w końcu wydostać na wolność. Ta ucieczka ma swoje poważne konsekwencje - odsłania bowiem multiwersum, czyli wszystkie możliwe wszechświaty. Mając je na wyciągnięcie ręki, antagoniści snują plany ambitnych międzywymiarowych podbojów. Przeszkodzić im w tym mogą tylko Crash i Coco.

Rozgrywka - Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas to, podobnie jak klasyczne odsłony serii, platformówka w stylu nazywanym 2,5D. Otoczenie i modele postać są tu wprawdzie trójwymiarowe, ale nasi podopieczni poruszają się tylko po wyznaczonej przez twórców ścieżce. Jedną z charakterystycznych cech serii jest dość częsta zmiana perspektywy. Na większości plansz kamera umieszczona jest za plecami bohaterów, ale nierzadko ulega to zmianie, gdy mamy do czynienia z sekcjami żywo przypominającymi klasyczne dwuwymiarowe platformery lub ogrywamy levele ‘pościgowe’, kiedy jesteśmy zmuszeni przed kimś lub przed czymś uciekać (np. przed wielkim dinozaurem).

W czwartej części znana formuła rozgrywki zostanie oczywiście rozbudowana o nowe patenty. Pojawią się chociażby nowe umiejętności w rodzaju biegania po ścianach, huśtania na linach czy ślizgania po poręczach. Największa nowość to jednak tzw. maski kwantowe, które dają bohaterom dostęp do specjalnych mocy. Maska Ika-Ika umożliwia dla przykładu manipulowanie grawitacją, z kolei Kapuna-Wa spowalnia czas.

Gra oferuje ponad 100 leveli. Podobnie jak w Crash Bandicoot 3: Warped mamy tu do czynienia z motywem podróży w czasie. W trakcie zmagań odwiedzamy rozmaite światy: poziomy prehistoryczne, isnpirowane znanymi epokami historycznymi, postapokaliptyczne, futurystyczne z latającymi samochodami przemykającymi między wysokimi budynkami itd.

W Crash 4 dostępna są dwa stopnie trudności. W trybie Modern skucha nie niesie z sobą żadnych szczególnych konsekwencji. W razie wpadki zostajemy po prostu cofnięci do ostatniego aktywowanego punktu kontrolnego. Inaczej wygląda to w trybie Retro - w nim utrata żyć równoznaczna jest już z koniecznością rozpoczęcia levelu od początku. 

Gra oferuje ponadto lokalny tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Wideo - Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper