Marvel's Spider-Man

Marvel's Spider-Man

Ocena wg platformy:

PS4 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
07.09.2018
Europa:
07.09.2018
Polska:
07.09.2018
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
07.09.2018
Europa:
07.09.2018
Polska:
07.09.2018

Recenzja redakcji

Spider-Man – recenzja gry. Człowiek-Pająk o jakim nawet nie marzyliście
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

10.0
Spider-Man – recenzja gry. Człowiek-Pająk o jakim nawet nie marzyliście
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Marvel's Spider-Man - opis gry

Marvel's Spider-Man to gra action-adventure wyprodukowana przez amerykańskie studio Insomniac Games i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się tylko na konsoli PlayStation 4.

Fabuła

Produkcja Insomniac Games nie jest adaptacją żadnego konkretnego filmu czy komiksu, choć oczywiście czerpie ona garściami z materiału źródłowego. Głównym bohaterem jest Peter Parker, na pozór zwyczajny 23-latek, który niedługo ma skończyć studia. Peter od ośmiu lat przywdziewa strój Człowieka Pająka i korzysta ze swoich supermocy, by zwalczać przestępców zagrażających Nowemu Jorkowi i światu. Punktem wyjścia dla fabuły jest jest akcja wymierzona w Wilsona Friska, zamożnego przedsiębiorcę i filantropa, a w rzeczywistości bossa trzęsącego nowojorskim światem przestępczym znanego pod pseudonimem Kingpin. Do pewnego momentu wszystko idzie zgodnie z planem, lecz rychło okazuje się, że próżnię po Kingpinie ma zamiar wypełnić nowa, jeszcze groźniejsza grupa łotrów.

Ważnym wątkiem fabuły jest prywatne życie Petera - to, jak radzi on sobie z odgrywaniem roli studenta i superbohatera i jego relacje z innymi. Za scenariusz gry odpowiadali m.in. Dan Slott i Christos Gage, scenarzyści komiksów.

Gameplay

Spider-Man to gra action-adventure z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, która wrzuca nas do otwartego świata - pieczołowicie odtworzonego Nowego Jorku z miejscówkami znanymi także z komiksów. Początkowo mapa jest pusta, ale wraz z postępami zmieniamy ten stan rzeczy, wspinając się na wierzchołki wież. Nasz podopieczny dysponuje swoimi superbohaterskimi zdolnościami, potrafi np. wspinać się po ścianach, huśtać się na pajęczynie, wykonywać efektowne akrobacje (przydające się zarówno w trakcie eksploracji, jak i walk) itd. Główny bohater może też korzystać z rozmaitych gadżetów i kostiumów, które nie tylko zmieniają jego wygląd, ale też wpływają na umiejętności.

W grze istnieje sporo aktywności, którymi możemy się zająć. Oczywiście najważniejsze są questy związane z głównym wątkiem, ale poza nimi są też te poboczne/opcjonalne, wyzwania testujące nasze umiejętności w różnych aspektach rozgrywki czy generowane losowo wydarzenia w rodzaju przestępstw popełnianych regularnie na mieście. Za ich zaliczenie otrzymujemy specjalne żetony, tutejszą walutę, która służy do kupowania nowych gadżetów, strojów i upgrade’ów.

Od czasu do czasu gra urozmaica opisaną powyżej formułę. Bywają momenty, gdy możemy wejść w buty Petera Parkera we własnej osobie czy Mary Jane, co oczywiście zupełnie inaczej rozkłada gameplayowe akcenty. U Mary Jane na przykład większy nacisk położony jest na skradanie.

Na marginesie warto wspomnieć o trybie fotograficznym. Pozwala on nie tylko robić zdjęcia uwieczniające nasze zmagania, ale nawet tworzyć własne okładki w stylu tych komiksowych.

DLC

Po premierze gry udostępniono kilka rozszerzeń, w których pojawiają się nowe postacie, kostiumy itd.

Wideo - Marvel's Spider-Man

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (112)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper