Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 14.03.2021
Najlepsze remaki, jakie kiedykolwiek powstały - redakcja PPE wybiera
2533V

Najlepsze remaki, jakie kiedykolwiek powstały - redakcja PPE wybiera

Po tygodniowej przerwie powracamy do Was z kolejną odsłoną "redakcja PPE wybiera". Tym razem na ruszt wzięliśmy najlepsze remaki, jakie kiedykolwiek powstały - zapraszam do przejrzenia listy składającej się z 15-stu tytułów.

15. XCOM: Enemy Unknown

Zestawienie otwiera XCOM: Enemy Unknown, które jest odświeżeniem kultowego UFO: Enemy Unknown z 1994 roku. W trakcie zabawy wcielamy się w rolę dowódcy międzynarodowej organizacji mającej zbadać narastającą aktywność przybyszów z innej planety, a w razie komplikacji spraw, powstrzymania kosmitów przed atakami na ludzkie tereny.

14. Crash Team Racing Nitro Fueled

Crash Team Racing Nitro Fueled oferuje zainteresowanymi standardowe zmagania z kart-racerem. Remake ścigałki z pierwszego PlayStation stawia na zręcznościowy model jazdy, kreatywne tory, jak i kolory wstyl graficzny, który z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom.

13. Resident Evil Remake

Capcom badał grunt potencjalnych remake'ów już za sprawą Resident Evil HD (2015), które jest odświeżeniem pierwszej części kultowej serii survival-horror. Oprócz usprawnień grafiki oraz oprawy audio, sporych zmian doczekał się także sam gameplay - jedną z największych nowości był błyskawiczny obrót ciała o 180 stopni oraz wyskakująca na ekranie informacja o stanie zdrowia bohatera.

12. Oddworld: New 'n' Tasty!

Oddworld: New N' Tasty! jest bardzo wierny oryginałowi. Twórcy nie wprowadzili jakichkolwiek zmian w fabule, a lwia część rozgrywki w dalszym ciągu skupia się na omijaniu wszelakich pułapek i skradaniu się brzydkim kosmitą. A wszystko to, aby uciec z fabryki - wraz ze swymi pobratymcami - należącej do firmy specjalizującej się w tworzeniu jedzenia.

11. Mafia Edycja Ostateczna

W rankingu nie mogło zabraknąć miejsca dla Mafia: Edycja Ostateczna, remake'u, który pozwolił młodym graczom zapoznać się z historią Tommy'ego Angela, będącej jednocześnie wprowadzeniem do Mafii 2. Hangar 13 zadbało o rozbudowanie gry pod względem nie tylko graficznym, ale również i modelu jazdy samochodem. Dodano także zadania poboczne, ale te wysoką jakością niestety nie grzeszą.

10. Spyro Reignited Trilogy

Spyro Reignited Trilogy jest rozbudowaną trylogią zawierającą trzy pierwsze gry z serii Spyro, które światło dzienne ujrzały jeszcze za czasów pierwszego PlayStation. Wszystkie części są odmłodzone, a osoby kochające platformówki w trylogii Spyro mogą spędzić nawet kilkadziesiąt godzin, mając przy tym cały czas uśmiech na twarzy.

9. Tomb Raider: Anniversary

Crystal Dynamics przygotował swego czasu bardzo interesujący prezent z okazji dziesięciolecia marki Tomb Raider. Amerykańscy twórcy wypuścili na rynek Tomb Raider: Anniversary będący remake'iem pierwszej części marki opowiadającej o przygodach Lary Croft, która skupia się na eksploracji terenów, jednocześnie uważając na nacierających z różnych zakątków przeciwników.

8. Ratchet & Clank

Insomniac Games nie próżnowało w poprzedniej generacji konsol, bowiem dostarczyli na nią sporo mocnych tytułów. Jednym z nich był odświeżony Ratchet & Clank (2016), który został dostosowany pod dzisiejsze standardy - szkielet fabuły, jak i samej rozgrywki, bazuje na rozwiązaniach z oryginału, choć amerykańscy twórcy zadbali także o kilka nowości, takich jak ulepszanie broni.

7. Yakuza Kiwami

Yakuza Kiwami przedstawia odświeżoną historię Kazuma Kiryu, oschłego bohatera, który powoli pnie się po szczeblach mafijnej hierarchii. Sytuacja komplikuje się pewnego dnia, gdy jego bliska przyjaciółka z dzieciństwa zostaje porwana przez głowę wrogiej rodziny. Protagonista musi zrobić wszystko, aby ją uratować.

6. Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2

Tony Hawk's Pro Skater 1+2 to gratka dla fanów sportówek. Wydanie zbiorcze zaserwowane przez Vicarious Visions oferuje to, o czym długo marzyli fani deski - czyli tytule, w którym będą mogli udać się na arenę i wykonywać dziesiątki trików, wykonując przy tym postawione przez siebie, jak i grę cele. Remake posiada wszystkie tryby znane z pierwowzorów, więc fani oryginału nie powinni mieć powodów do narzekania.

5. Demon's Souls Remake

TOP 5 dzisiejszego zestawienia otwiera Demon's Souls (PS5) od Bluepoint Games. Jest on bardzo mocno wierny oryginałowi, co widać na każdym kroku stawianym w królestwie Boletarii. Remake dostępny jedynie na PS5 sprawdza nasze umiejętności, bowiem w trakcie jego poznawania przyjdzie nam zmierzyć się z wieloma ciężkimi do rozgryzienia oponentami.

4. Shadow of the Colossus

Tak się złożyło, że tuż po Demon's Souls uplasował się Shadow of the Colossus (2018), czyli kolejny remake, który został stworzony w utalentowanym zespole Bluepoint Games. Tym razem, zamiast walki z mocarnymi wrogami, będziemy musieli stawić czoła kilkunastu kolosom zamieszkującymi rejony Forbidden Land. 

3. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Podium otwiera Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, w którego skład wchodzą trzy pierwsze, odświeżone części serii będącej maskotką pierwszego PlayStation. Fani Crasha narzekać na nudę nie mogą, bowiem każda z odsłon oferuje inną opowieść fabularną, jednocześnie zmuszając nas do brania udziału w coraz trudniejszych wyzwaniach. Tylko od nas zależy, czy tytułowy zwierzak dotrze do końca swojej misji.

2. Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019), zgodnie z obietnicami Capcomu, skradł serce wielu graczom. Remake historii Leona, policjanta mającego odbyć swój pierwszy dzień w pracy, oraz Claire, dziewczyny niefortunnie poszukującej swojego brata, zaoferował wysoką jakość, a obcowanie z nim jest wręcz czystą przyjemnością. Tę odsłonę popularnej serii japońskich twórców wyróżnia fakt, iż można ukończyć ją dwukrotnie, poznając przy tym dwie łączące się historie.

1. Final Fantasy VII Remake

Na najwyższym stopniu podium uplasował się Final Fantasy VII Remake, czyli odświeżenie gry, na której niektórzy z nas się wychowali. Produkcja jest pierwszą częścią historii (deweloperzy opracowują obecnie Part 2), choć nie jest aż tak wierna oryginałowi, jak niektóre z wyżej wymienionych tytułów. Square Enix zdecydowało się wprowadzić wiele ważnych zmian w fabule, które fanom oryginału niekoniecznie przypadły do gustu. Jednakże dla innych, nie mających styczności z wersją z 1997 roku, FFVII Remake jest idealną okazją do poznania świetnej, wciskającej w fotel przygody.

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix