Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

8,7
201 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
46.5 godzin
Premiery
Świat:
10.04.2020
Europa:
10.04.2020
Polska:
10.04.2020
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
46.5 godzin
Premiery
Świat:
10.04.2020
Europa:
10.04.2020
Polska:
10.04.2020

Poradnik Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake - poradnik, solucja, materie, bronie, questy, i wiele więcej
Final Fantasy VII Remake - poradnik, solucja, materie, bronie, questy, i wiele więcej
PS4

Recenzja redakcji

Final Fantasy VII Remake - recenzja gry. Remake tylko z nazwy
Roger Żochowski

Roger Żochowski

8.5
Final Fantasy VII Remake - recenzja gry. Remake tylko z nazwy
PS4

Final Fantasy VII Remake - opis gry

Final Fantasy VII Remake to gra jRPG stworzona przez Square Enix na PS4. Jest to remake klasycznego Final Fantasy VII wydanego w 1997 na pierwsze PlayStation - jednej z najbardziej szanowanych odsłon serii. Nad remake'iem pracują zasłużone dla marki Final Fantasy postacie, w tym Tetsuya Nomura, Yoshinori Kitase oraz Kazushige Nojima.

Fabuła

Akcja Final Fantasy VII rozgrywa się w świecie zdominowanym ekonomicznie, politycznie i militarnie przez potężną korporację o nazwie Shinra Electric Power Company z siedzibą w dystopijnej metropolii Midgar. Najważniejszą z wielu działalności Shinry jest wydobycie Mako - surowca, z którego produkuje się elektryczność. Eksploatacja ta ma też jednak swoje ciemne strony. Mako jest bowiem częścią Lifestreamu, swoistego krwiobiegu planety i zjawiska, które ma wpływ na cykl życia i śmierci.

Wydobycie Mako stopniowo coraz bardziej odbija się na środowisku, grożąc katastrofą ekologiczną na globalną skalę. Niektórzy podejmują kroki, by do tego nie dopuścić. Powiedzieć to można np. o organizacji Avalanche, która obiera radykalną strategię - podkłada bomby pod reaktory Shinry.

Podczas jednej z takich operacji lider Avalanche Barret Wallace wynajmuje do pomocy Clouda Strife’a (głównego bohatera), obecnie najemnika, a wcześniej członka elitarnego oddziału SOLDIER.

Rozgrywka

Remake Final Fantasy VII w odróżnieniu od pierwowzoru posiada zręcznościowy system walki, choć twórcy dodali też niektóre znane elementy. Podczas starć wyprowadzamy zwykłe ataki w czasie rzeczywistym, zaś w międzyczasie napełnia się wskaźnik ATB. Gdy już uda nam się go wymaksować, nasi podopieczni mogą użyć innych umiejętności w rodzaju zaklęć, skorzystania z przedmiotu czy odpalenia ataku specjalnego (czynności te można też przypisać konkretnym przyciskom), co zużywa część paska. Postacie oczywiście różnią się zdolnościami i możemy się pomiędzy nimi swobodnie przełączać, jeśli widzimy taką potrzebę.

Final Fantasy VII Remake to w istocie pierwsza część większej całości, która ma zostać wydana w odcinkach. W związku z tym akcja gry rozgrywa się tylko w Midgar, jednak według deklaracji twórców miasto zostało znacząco rozbudowane - dodano nowe lokacje, postacie, pewne wątki rozbudowano itd. W przerwie zaś między wykonywaniem wytycznych z głównego wątku możemy zająć się zadaniami pobocznymi, które występują tu dość licznie. 

W remake’u powraca znany z oryginału system materii. Te niewielkie kulki to w istocie skondensowana energia Mako, którą można umieszczać w ekwipunku podopiecznych. Dzięki nim zyskujemy dostęp do nowych umiejętności, buffów czy zaklęć.

W nowej wersji pojawiają się też summony (które w oryginale otrzymywaliśmy dopiero po wyjściu z Midgar), czyli potężne istoty przyzywane do pomocy. Ich działanie zmieniono - teraz bowiem nie mamy do czynienia z efektowną animację ataku, zamiast tego summon walczy u naszego boku przez pewien czas.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Final Fantasy VII Remake

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (91)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper