Yakuza Kiwami

Yakuza Kiwami

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS4 8.1
XONE 7.9
PS3 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ryu Ga Gotoku Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
21.01.2016
Europa:
29.08.2017
Producent:
Ryu Ga Gotoku Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
21.01.2016
Europa:
29.08.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Yakuza Kiwami (PS4)
8.5
Recenzja: Yakuza Kiwami (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Yakuza Kiwami - opis gry

Yakuza Kiwami to gra action-adventure wyprodukowana przez Ryu Ga Gotoku Studio i wydana w Europie przez Deep Silver. Tytuł ukazał się na PlayStation 3 i PlayStation 4 (ta pierwsza wersja tylko w Japonii). Kiwami to remake pierwszej części serii Yakuza, która ukazała się pierwotnie na PlayStation 2.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Jest rok 1995. Kazuma Kiryu, główny bohater, systematycznie wspina się po kolejnych szczeblach mafijnej hierarchii. Pewnego dnia jego sytuacja się jednak komplikuje. Sohei Dojima, głowa rodziny Dojima, porywa Yumi Sawamurę, przyjaciółkę Kiryu z dzieciństwa. Z odsieczą rusza jej najlepszy przyjaciel głównego bohatera, Akira Nishikiyama. Nishikyama zabija Dojimę w jego biurze, ale winę na siebie bierze Kiryu. W efekcie trafia on do więzienia na dziesięć lat. Po wyjściu sytuacja w Kamurocho drastycznie się zmienia. Przemoc jest na porządku dziennym po wykradzeniu dziesięciu miliardów jenów należących do klanu Tojo. Zmieniają się także dawni przyjaciele, a Sawamura ponownie znika. Kiryu postanawia ją odszukać i znaleźć pieniądze.

Gameplay

Rozgrywka Kiwami nie uległa dużym zmianom względem poprzednich odsłon. Sporo czerpie zwłaszcza z Yakuzy 0, czyli prequela. Gra posiada zręcznościowy system walki, który pozwala na zmienianie stylów walki, jakimi walczy Kiryu. Do wyboru są trzy. Nowością są nowe techniki specjalne. Na uwagę zasługuje nowy patent pozwalający w dowolnej chwili staczać walki z Goro Majimą. W ten sposób możemy rozwijać umiejętności głównego bohatera, który po wyjściu z więzienia stracił sporo ze swojej sprawności. Podczas walk można też korzystać z broni (pod tą nazwą kryć się mogą jednak rozmaite przypadkowe przedmioty znajdujące się pod ręką).

W grze, podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, nie brakuje również minigier i różnych opcjonalnych aktywności, jak możliwość romansowania czy karcianki.

Gra pozwala też wejść w buty Nishikiyamy i tym sposobem zapoznać się z wydarzeniami, które miały miejsce podczas odsiadki Kiryu.

Wideo - Yakuza Kiwami

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper