Oddworld: New N' Tasty!

Oddworld: New N' Tasty!

Ocena wg platformy:

NS 8.5
PC 7.8
PS4 8.2
XONE 7.2
Wii U -
PS3 8.2
PS Vita 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Just Add Water
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
23.07.2014
Europa:
23.07.2014
Producent:
Just Add Water
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
23.07.2014
Europa:
23.07.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty
Roger Żochowski

Roger Żochowski

8.5
Recenzja gry: Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Oddworld: New N' Tasty! - opis gry

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty! to remake pierwszych przygód sympatycznego Abe'a wydanych pierwotnie w 1997 roku. Za produkcją gry stoi studio Just Add Water, a platformami docelowymi są PS3, PS4, PS Vita, Xbox One, Wii U oraz PC. Zremasterowane perypetie Abe'a nie są zwyczajną konwersją z podbitą rozdzielczością i paroma graficznymi sztuczkami, a remake'iem pełną gębą. 

Fabuła nie różni się praktycznie niczym od pierwowzoru. Głównym bohaterem gry jest ponownie tytułowy Abe - pierdołowaty, brzydki i lubiący zasadzić siarczystego bąka  kosmita. Zielona ciamajda przynależy do rasy Mudokonów, która pracuje w produkującej żywność fabryce RuptureFarms. Pewnego razu Abe odkrywa, że on i jego kochani bracia mają stać się kolejnym, flagowym produktem firmy oferowanym społeczności zamieszkującej świat Oddworlda. Ich mięso ma posłużyć do produkcji lodów. W takiej sytuacji nie ma się nad czym długo zastanawiać - trzeba brać nogi za pas i spróbować uratować jak największą ilość swoich niezbyt rozgarniętych towarzyszy. 

Zabawa skupia się na omijaniu pułapek, skradaniu się, wykorzystywaniu elementów otoczenia, sekcjach platformowych wymagających odpowiedniego timingu, oraz manipulacji umysłami wrogów. Abe może przejąć kontrolę nad swoimi katami np. w celu uruchomienia dźwigni, otworzenia przejścia lub oczyszczenia sobie drogi przy użyciu użyć broni palnej. Każdy z napotkanych wrogów dysponuje indywidualnymi cechami. Scraby są szybkie i potrafią przeskakiwać nad przepaściami, Paramity atakują tylko w grupie, z kolei Slogi przypominające z wyglądu wściekłe psy, nie grzeszą inteligencją pędząc bez zastanowienia w stronę naszego bohatera. Generowana w czasie rzeczywistym oprawa 3D, która zastąpiła statyczne 2D, tchnęła w mroczny świat nowe życie.

Ratowanie naszej rasy to jeden z głównych celów gry, od którego zależy jej zakończenie. Przemierzając kolejne światy natkniemy się na całą masę sekretnych lokacji, do których przeniesiemy się używając specjalnych portali. Uratowanie wszystkich brzydali nie jest łatwe, gdyż wymaga od nas bezpiecznego przeprowadzenia do celu blisko 300 Mudokonów, w czym poma system wydawania prostych poleceń. To prawie trzy razy tyle co w pierwowzorze. Oprócz całkowicie nowej oprawy, w stosunku do oryginału zmodyfikowano zagadki logiczne. Dodano ponadto zdecydowanie ułatwiające orientację, delikatne odchylenia kąta kamery, która podąża za bohaterem, nagrane na nowo komendy wypowiadane przez postacie oraz opcje szybkiego zapisu stanu gry w dowolnym momencie. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Oddworld: New N' Tasty!

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper