Crash Team Racing Nitro Fueled

Crash Team Racing Nitro Fueled

8,3
146 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.4
PS4 8.2
XONE 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Beenox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.06.2019
Europa:
21.06.2019
Polska:
21.06.2019
Producent:
Beenox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.06.2019
Europa:
21.06.2019
Polska:
21.06.2019

Recenzja redakcji

Crash Team Racing Nitro Fueled - recenzja gry. Powrót legendy
9.0
Crash Team Racing Nitro Fueled - recenzja gry. Powrót legendy
NS PS4 XONE

Crash Team Racing Nitro Fueled - opis gry

Crash Team Racing Nitro-Fueled to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Beenox i wydana przez Activision. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Nitro-Fueled to remake Crash Team Racing z PS1, ale w grze znalazła się też zawartość z Crash Nitro Kart.

Główne założenia rozgrywki pozostały oczywiście bez zmian względem oryginału. Mamy tu do czynienia z klasycznym kart-racerem. Uraczymy tu najważniejsze jego cechy: zręcznościowy model jazdy, wymyślne tory, kolorowy styl graficzny czy porozmieszczane na trasach (w skrzyniach) dopałki wszelkiej maści, które mogą nam ułatwić lub też uprzykrzyć życie, jeśli dorwie się do nich rywal.

Dalsza część tekstu pod wideo

W Nitro-Fueled dostępnych jest kilka wariantów rozgrywki: Adventure, Time Trial, Arcade, Versus i Battle. Tryb Przygodowy (Adventure) dostępny jest w dwóch wariantach: jeden to klasyczna wersja z Crash Team Racing, drugi – zwany  Nitro-Fueled Mode – umożliwi modyfikowanie postaci oraz pojazdów. Zmieniać można dla przykładu różne części gokartów, a także naklejki. 

Jeśli chodzi o multiplayer, grać mogą cztery osoby jednocześnie. W zależności od trybu z innymi graczami możemy się ścigać lub walczyć na zamkniętych arenach. Twórcy przygotowali ponadto sieciowe rankingi.

W grze dostępnych jest 31 torów - 18 z Crash Team Racing i 13 z Crash Nitro Kart. Co więcej, do tego dochodzą też areny w trybie Battle (jest ich dwanaście).

Developerzy zapewnili, że wiele wysiłku włożono rekonstrukcję torów. Każdy z nich ma mieć tym razem swoją historię. Dla przykładu Polar Pass z CTR był zwykłym torem w arktycznej miejscówce, teraz natomiast ścigać się będziemy po wiosce rybackiej niedźwiedzi polarnych. Drugi przykład to Clockwork Wumpa: w oryginale zwykła wieża zegarowa, a teraz fabryka produkująca sok z owoców wumpa. By uzyskać poczucie autentyczności i tchnąć więcej życia w tutejszy świat, na torach rozmieszczono dużo nowych elementów otoczenia, których na próżno szukać we wcześniejszych grach.

Co warto wspomnieć, twórcy dodali w Nitro-Fueled kilka rozwiązań mających ułatwić wdrożenie się początkującym. Są to filmiki uczące, jak skutecznie wykonywać poślizgi, korzystać z dopałek/broni, dodatkowy wskaźnik informujący jakiego boosta otrzymamy, a także tzw. Training Wheels, patent sygnalizujący, kiedy najlepiej wykonać poślizg (opony zaczynają się wówczas nagrzewać).

Wideo - Crash Team Racing Nitro Fueled

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper