Resident Evil HD (2015)

Resident Evil HD (2015)

Ocena wg platformy:

NS 9.0
PC 8.6
PS4 8.6
XONE 8.9
PS3 8.5
X360 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Akcja,   Horror,   PS Move
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
27.11.2014
Europa:
20.01.2015
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Akcja,   Horror,   PS Move
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
27.11.2014
Europa:
20.01.2015

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Resident Evil HD
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Recenzja gry: Resident Evil HD
PC PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Resident Evil HD (2015) - opis gry

Wydany w 2015 roku Resident Evil HD to remake pierwszej części sztandarowej serii Capcomu. Twórcy przygotowali lepszą grafikę oraz dodali kilka nowych elementów. Szkieletem produkcji jest Resident Evil z 2002 roku. Tytuł zadebiutował na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One, Xboksie 360 oraz komputerach osobistych. 

Fabuła zasadniczo nie uległa zmianie. Na obrzeżach Raccoon City dochodzi do tajemniczych morderstw. Stan odnalezionych zwłok sugeruje praktyki kanibalistyczne. Specjalny oddział S.T.A.R.S. zostaje wysłany, by zbadać sprawę, lecz w trakcie misji dochodzi do serii niefortunnych zdarzeń. Najpierw rozbija się helikopter, a następnie jeden z członków ekipy zostaje zaatakowany przez dziwnego psa. Pozostali nie mają wyjścia i uciekają do leżącej w pobliżu rezydencji...
Dalsza część tekstu pod wideo
 
Gracz ma do wyboru dwie postacie: Chrisa Redfielda i Jill Valentine. Styl rozgrywki różni się w zależności od dokonanego wyboru. Chris ma mniej miejsca na przedmioty, ale jest za to bardziej wytrzymały. Jill może zabrać ze sobą więcej rzeczy, ale wystarczy mniej obrażeń, by posłać ją na tamten świat.
 
Oprócz znacząco poprawionej grafiki i oprawy audio, usprawnień doczekał się także gameplay. Zmian jest całkiem sporo.  Względem oryginału wprowadzono “mowę ciała”, która informuje o stanie zdrowia podopiecznego. Nasza postać może się także błyskawicznie obrócić o 180 stopni. Zupełnie nowe elementy to nieobecne wcześniej zagadki, nowe lokacje (niektóre z nich miały pojawić się w pierwowzorze), rozmieszczenie niektórych przeciwników, a także bronie defensywne. Jill i Chris mogą ich użyć, gdy zostaną zaatakowani (ich ilość jest jednak ograniczona). Inaczej rzecz ma się teraz z zombiakami - otóż jeśli nie odstrzelimy im łba lub nie spalimy, po jakimś czasie zmartwychwstaną silniejsze i szybsze.
 
Na tym jednak lista zmian się nie kończyła, bo o ile fabuła zasadniczo nie różni się od oryginału, to i tak wprowadzono do niej zupełnie nowe wątki. Jeden z nich dotyczy Lisy Trevor, córki architekta posesji. Do historii wpleciono też inne postacie znane fanom serii, jak William Birkin czy Alexia Ashford. Na nowo napisano nawet scenariusz, który pozbawiony jest kwestii przywodzących na myśl niskobudżetowe filmy. Niestety zremasterowana wersja z GameCube'a olała kwestię panoramicznych proporcji obrazu. Opracowany w formacie 4:3 oryginał, w przypadku chęci dostosowania do standardu 16:9 wymagałby rozbudowania starych kadrów o szersze ujęcia lub stworzenie ich zupełnie od podstaw. 

Wideo - Resident Evil HD (2015)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (51)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper