Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.09.2020 23:46
PS5 Showcase
6280V

PS5 Showcase nie zawiodło? Podsumowujemy, zbieramy informacje i oceniamy pokaz PlayStation 5

Sony właśnie zakończyło PS5 Showcase. Na wydarzeniu nie zabrakło next-genowych produkcji zmierzających na PlayStation 5, więc jest to właśnie idealny moment na podsumowanie wydarzenia. Warto było czekać na wielką prezentację PS5?

PS5 Showcase – ocena redakcji

Roger: I takie eventy lubię najbardziej. God of War 2 to miła, acz wyczekiwana niespodzianka, ale było tu też dużo innego dobra jak nowy Resident, świetny gameplay ze Spider-Mana zapowiedź nowego PlayStation Plus, kozacki pokaz gameplayu Soulsów i przede wszystkim data premiery i cena PlayStation 5. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Harry Potter, za to nie czuję zupełnie hype’u na Final Fantasy XVI. Jakies to takie brzydkie początkowo wręcz myślałem, że to kolejna sieciowa odsłona. Zapowiedziom kolejnych części serii zawsze towarzyszyły ogromne emocje w połączeniu z zachwytem nad technologicznych aspektem tych gier, a tutaj coś ewidentnie nie pykło. Generalnie – propsy za dynamiczny, wypełniony prezentacjami gier bez zbędnego gadania i wciskania indyków pokaz.  

Ocena: 5/6

Wojtek: Japoński producent nie zawiódł rozpoczynając imprezę od Final Fantasy XVI, a kończąc wydarzenie na God of War Ragnarok. Świetnie prezentuje się Spider-Man Miles Morales, już nie mogę się doczekać rozgrywki w Demon's Souls, a chętnie zapoznam się także z Hogwarts Legacy. Odrobinę zabrakło mi takich tytułów jak Horizon Forbidden West oraz Ratchet & Clank: Rift Apart, ale pewnie na tę mięso przyjdzie jeszcze czas. Cena i data premiery? Bez zaskoczenia. Teraz tylko kupić i grać!

Ocena: 5/6

Igor: Dzisiejszy pokaz PlayStation 5 był naprawdę całkiem udany, choć pozostawia spory niedosyt. Bardzo fajnie prezentuje się nowy Spider-Man, zaskoczyła mnie mocno obecność dopieszczonej wersji DMC V, a także nowy format PlayStation Plus, który w sumie czerpie trochę z Nintendo Switch Online - jeden abonament, a w jego ramach kolekcja "retro" gier. Nigdy za to nie sądziłem, że to napiszę albo powiem, ale jestem cholernie zawiedziony Final Fantasy XVI - nie tylko zaprezentowaną grafiką, ale potencjalnym recyklingiem z FF XV, aczkolwiek w średniowiecznym settingu. No słabe to panie Square, słabe.... Cena konsoli jest taka jak się spodziewałem, więc zaskoczenia nie ma, zaś data premiery bardzo cieszy - jeszcze 2 miesiące tylko! No i ten teaser God of War Ragnarok. Ale będzie się działo! 

Ocena 4/6

Kajetan: Jestem ukontentowany i nie będę ściemniał - nie wiem, co musiałbym dostać, żeby cieszyć się bardziej. No dobra, dłuży materiał z Milesem! Nie potrafię się jednak gniewać przy takim urodzaju. Świetnie zapowiadający się Harry Potter, rozgrywka Milesem, informacje o God of War: Ragnarok, a także to, na co wszyscy czekaliśmy - ceny i data premiery w Europie. Przez czterdzieści minut bawiłem się znakomicie i chyba tylko pisanie kolejnych informacji dla Was wybijało mnie z seansu. Jak już robić konferencje, to właśnie z takimi ogłoszeniami. Ah, no i Fortn... Żartowałem. Było bardzo dobrze. Teraz tylko czekać na start przedsprzedaży. 

Ocena: 5.6

Mateusz: Imprezę oceniam pozytywnie, ale według mnie zobaczyliśmy dzisiaj zbyt mało gier, co było spowodowane zapewne długimi gameplayami. Cieszy teaser nowego God of Wara, a także niesamowity zapis rozgrywki ze Spider-Mana. Koniec końców poznaliśmy również ceny urządzeń, a także datę ich premiery - no w końcu, można rzec... Teraz tylko czekać, aż Sony odpali pre-ordery i zaklepać sobie swój egzemplarz. Niech najbliższe dwa miesiące zlecą jak najszybciej!

Ocena: 5/6

PS5 Showcase – zbiór informacji

Czy Waszym zdaniem Sony nie zawiodło wielkich oczekiwań? Podsumujcie prezentację PlayStation 5.

Tagi: PlayStation 5 PS5 PS5 Showcase sony