Iza Łęcka Iza Łęcka 18.03.2020 12:09
PS4 pad
2527V

Premiera PS5 aktualnie nie jest zagrożona przez koronawirusa. Sony komentuje sprawę

Dzisiaj nadszedł dzień wyczekiwany przez wielu graczy - poznamy szczegółową specyfikację PS5. Nadal jednak pod znakiem zapytania pozostaje premiera konsoli na rynku pod koniec roku. Holenderska firma zajmująca się PR dla Sony Interactive Entertainment Benelux informuje, że wirus jeszcze nie opóźnił debiutu konsoli.

Zgodnie z potwierdzonymi informacjami, PS5 zadebiutuje na rynku pod koniec 2020 roku. Sytuacja jest jak najbardziej rozwojowa, gdyż do niedawna Chiny intensywnie próbowały poradzić sobie z epidemią koronawirusa, wszystkie chińskie fabryki nie funkcjonowały, a dopiero teraz możemy mówić o powolnym powrocie do prac i przygotowywaniu urządzeń. Część analityków zwiastuje opóźnienie przynajmniej jednego next-gena, jednak ostatnio Daniel Ahmad uspokoił graczy.

PS5 w 2020 roku

Redakcja Letsgodigital skontaktowała się z agencją PR z Amsterdamu, która pracuje dla Sony Interactive Entertainment Benelux. Dziennikarze otrzymali wiadomość, że „koronawirus jeszcze nie opóźnił premiery PlayStation 5”.

W przypadku next-genów możemy jednak mówić o "rozwojowej sytuacji" - pandemia koronawirusa zbiera coraz większe żniwo, mając swój realny wpływ nie tylko na życie ludzi, ale i funkcjonowanie największych korporacji. Możemy mimo wszystko mieć pewność, że Sony stara się jak tylko może, by dostarczyć na rynek PS5 w 2020 roku, zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Niestety, w obecnej sytuacji nie wszystko zależy od japońskiego producenta.

Jako redakcja zapraszamy Was jednak na dzisiejszy pokaz PS5 - oglądajcie z nami prezentację.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/sony-playstation-5-game-experience/

Tagi: koronawirus playstation 5 ps5 sony