Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.03.2020 21:25
ps5 pokaz
13896V

PS5 w końcu zostanie zaprezentowane! Sony potwierdza pokaz PlayStation 5

Sony reaguje na ruchy Microsoftu. PS5 zostanie zaprezentowane jeszcze w tym tygodniu – japońska korporacja właśnie potwierdziła pokaz PlayStation 5, podczas którego poznamy wszystkie szczegóły next-gena.

Tego mogliśmy się spodziewać. Microsoft odsłonił wszystkie karty pokazując konsolę, rozgrywkę, kontroler, funkcję oraz ujawniając pełną specyfikację i tym samym rzucił rękawicą w japońską korporację. Sony nie mogło postąpić inaczej. Nadciąga pokaz PS5!

Pokaz PS5 już w tym tygodniu

Jutro o godzinie 17:00 odbędzie się pełna prezentacja PlayStation 5. Według plotek Sony na początku chciało zaprosić na specjalny pokaz dziennikarzy z całego świata, jednak najwidoczniej korporacja musi reagować na wydarzenia związane z pandemią.

PlayStation Polska: Jutro o 17:00, główny architekt Mark Cerny zapozna Was ze szczegółami systemu PS5 i tym, jak będzie wyglądać przyszłość gier. 

PS5 zostanie ujawniony na blogu Sony – Mark Cerny, główny architekt platformy, przedstawi szczegółowe informacje dotyczące PS5. Możemy liczyć na konkrety dotyczące mocy oraz funkcji japońskiego next-gena. To właśnie Cerny odpowiadał za przygotowanie PS4 i inżynier otrzymał szansę rozwijania kolejnej konsoli Sony – już wcześniej Mark przedstawił pierwsze informacje dotyczące PlayStation 5, które publikowaliśmy na naszym portalu.

PlayStation 5 nadciąga!

Jest to naprawdę dobra wiadomość, ponieważ najwidoczniej Sony postanowiło zareagować na wyraźne ruchy Microsoftu i tym razem możemy liczyć, że japoński producent pokaże coś więcej niż tylko logo.

Zobaczymy PS5, poznamy wydajność i zerkniemy na kontroler? Oby! Jeśli faktycznie konsola ma zadebiutować pod koniec roku, to Sony nie ma już wyjścia – musi reagować.

Według japońskiego Twittera, na materiale zobaczymy szczegóły, które miały zostać ujawnione podczas GDC:

W międzyczasie, sprawdźcie wczorajsze ogłoszenia Microsoftu: 

Źródło: Sony

Tagi: playstation 5 pokaz ps5 ps5 sony