Iza Łęcka Iza Łęcka 16.03.2020 11:59
ps5
2208V

PS5 i Xbox Series X w 2020 roku? Daniel Ahmad wyjaśnia sytuację

Pod koniec ubiegłego tygodnia został opublikowany raport, według którego premiera przynajmniej jednej konsoli nowej generacji może zostać przełożona na 2021 rok. Wiadomość skomentował Daniel Ahmad, który podkreśla, że jest za wcześnie, by wyrokować czy przekładać premiery PS5 i Xbox Series X.

Już druga firma analityczna wspomina o możliwym przełożeniu premiery za sprawą pandemii koronawirusa. Finalne decyzje i tak należą do Sony oraz Microsoftu, jednak nieco odmienny punkt widzenia przedstawił Daniel Ahmad – specjalista Niko Partners, znawca azjatyckiego rynku, który jako pierwszy zapowiedział przełożenie premiery The Last of Us 2.

PS5 i Xbox Series X w 2020 roku?

Analityk z Niko Partners podkreślił, że 90% konsol wyprodukowanych dla klientów ze Stanów Zjednoczonych w 2019 roku pochodziło z Chin. Fabryki powoli wracają do pracy, produkcja zaczyna rosnąć, więc jeśli ten kluczowy element nie ulegnie zmianie, pod koniec roku nie powinniśmy mówić o dużych problemach z dostępnością aktualnej generacji.

Sony i Microsoft wciąż nie opracowują next-genów –  w tym wypadku jednak „nie ma powodu sądzić, że premiera zostanie opóźniona”. Wszystko zdaniem Ahmada może „zmienić się bardzo szybko”, ale obecnie jest zdecydowanie za wcześnie by przesądzać sprawę i mówić o opóźnieniach.

Daniel Ahmad zaznacza, że następne trzy miesiące będą kluczowe – jeśli wydajność fabryk nie będzie pełna do końca drugiego kwartału (czerwiec), Sony i Microsoft będą musiały rozważyć przełożenie premiery PS5 i Xbox Series X. Jednak do tego czasu pozostaje nam obserwować sytuację zdrowotną na świecie, bowiem jeszcze wiele aspektów może ulec zmianie.

Jesteście zainteresowani tematem PS5? Sprawdźcie te wiadomości:

Źródło: https://wccftech.com/xbox-series-x-ps5-no-signs-delay-2020/

Tagi: Daniel Ahmad Microsoft playstation 5 premiera next-genów ps5 sony xbox series x