Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.02.2020 17:57
Koronawirus może wpłynąć na premierę Resident Evil 3
1976V

Koronawirus może wpłynąć na premierę Resident Evil 3

Twórcy Resident Evil 3 już pod koniec ubiegłego roku kończyli prace nad horrorem. Capcom zapowiadał, że tytuł nie zostanie w żaden sposób opóźniony, ponieważ zespół jest pewny dokończenia produkcji na czas, jednak szalejący w Chinach koronawirus może wpłynąć na premierę gry.

Koronawirus zaczyna wpływać na cały świat, więc epidemia ma coraz większe znaczenie także dla naszej branży. Informowaliśmy już między innymi o sukcesie twórców Plague Inc., wpływie na ligę Overwatch, odwołaniu Taipei Game Show 2020 oraz zmianie planów Epic Games.

Wirus może mieć także znaczenie na premierę Resident Evil 3 (2020) – nie jest to jeszcze oficjalna wiadomość, jednak została przedstawiona przez EVIL VR, znanego informatora dzielącego się szczegółami z uniwersum Resident Evil.

Informator podkreśla, że jest to plotka, jednak jeśli problem nie zostanie powstrzymany do początku marca, to Capcom może zdecydować się na wydanie Resident Evil 3 na początku wyłącznie w dystrybucji cyfrowej. Pełna premiera gry nie jest zagrożona, ale gracze czekający na fizyczne wydanie produkcji będą zmuszeni do zmiany planów.

Premiera odświeżonego Resident Evil 3 została zaplanowana na 3 kwietnia. Gra zmierza na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste.

Sprawdźcie inne informacje o serii Resident Evil:

Źródło: EVIL VR

Tagi: Capcom Resident Evil 3 (2020)