Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.01.2020 15:14
Overwatch
815V

Overwatch z dużymi nowościami. Blizzard wprowadza pulę bohaterów

Blizzard ma duże plany na serię Overwatch. W tym roku na pewno usłyszymy jeszcze wiele dobrego o Overwatch 2, ale deweloperzy nie zapominają o „podstawce” i najnowsza aktualizacja wprowadza wiele ciekawych nowości. Poznajcie szczegóły.

Overwatch cieszy się dużą popularnością, więc Blizzard nie przestaje rozwijać strzelanki. Studio zapowiedziało już prace nad Overwatch 2, jednak w kontynuacji nowości będą związane z kampanią oraz trybem kooperacji – multiplayer pozostanie z „podstawki”. Dzięki tej decyzji gracze będą mogli cieszyć się wspólną rozgrywką i to niezależnie od posiadanej wersji gry.

Twórcy zapowiedzieli kilka ważnych zmian – na początku warto wyróżnić nowe podejście do balansu. Gracze mogą liczyć na większe zmiany w bohaterach i deweloperzy będą szybciej reagować:

 • Zespół zamierza częściej wprowadzać znaczące zmiany balansu, by dzięki nim kształtować metagrę.
 • Dodatkowo, chociaż planowane są bardziej znaczące zmiany, zespół jest otwarty na ich wycofywanie w razie potrzeby.
 • Ostatnio pojawiało się wiele próśb o szybsze zmiany w grze, aby uniknąć stagnacji. Zamierzamy wyjść im naprzeciw.

W grze pojawi się także „eksperymenty”, które pozwolą deweloperom testować większe zmiany, ale w tym wypadku twórcy nie będą poprawiać błędów, a testowane nowości mogą trafić do głównej gry:

 • Zespół doda do ekranu głównego nową kartę o nazwie Eksperymenty. Pozwoli ona testować większe zmiany, które mogą, ale nie muszą trafić do standardowych trybów gry.
 • Ponieważ karta Eksperymenty będzie częścią pełnej wersji gry, w testowaniu jej zawartości będą mogli brać udział również gracze konsolowi.
 • Podczas testowania zawartości karty Eksperymenty gracze będą mogli zdobywać poziomy i skrzynki z łupami tak, jak w podstawowych trybach gry, co dodatkowo może zachęcić ich do wzięcia udziału w testach.
 • W przeciwieństwie do PST, karta Eksperymenty nie służy do poprawiania błędów. Zamiast tego wykorzystamy ją do eksperymentowania ze zmianami balansu, trybami gry lub zmianami reguł, które testujemy wewnętrznie. Część funkcji może oficjalnie trafić do pełnej wersji gry, ale nie jest to gwarantowane.

Interesująco zapowiada się także Pula Bohaterów – teraz w Overwatch w Trybie Rywalizacji będziemy świadkami rotacji. Nowość wpłynie także na ligę Overwatch, ale na szczegóły musimy jeszcze zaczekać.

 • W sezonie 21. wprowadzimy w Rywalizacji nowinkę – Pule bohaterów. Oznacza to, że co tydzień kilku bohaterów będzie niedostępnych w tym trybie. Po tygodniu pula dostępnych postaci zmieni się ponownie.
 • Decyzję o ewentualnym zastosowaniu tego pomysłu w kolejnych sezonach podejmiemy na podstawie danych zebranych w trakcie sezonu 21. Pule bohaterów mogą, ale nie muszą powrócić w kolejnych sezonach. Będziemy uważnie przyglądać się systemowi, aby sprawdzić czy należy zmienić częstotliwość rotacji bohaterów (np. na codzienną lub co każdy mecz).
 • Bohaterowie trafiający do puli będą wybierani przez zespół twórców, a nie losowo, przez algorytm.
 • Funkcja obejmie tylko tryb Rywalizacji i nie pojawi się w Salonie gier ani Szybkiej grze.
 • Funkcja ma pozwolić na cotygodniowe zmiany metagry i wprowadzić większą różnorodność bohaterów w meczach.

Deweloperzy zapowiedzieli także „wzmożone wysiłki przeciwko oszustwom”. Studio dopracowuje swój system do zwalczania heaterów.

Więcej o nadchodzącym tytule od Blizzarda przeczytasz na naszym serwisie:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Blizzard Blizzard Entertainment Overwatch