Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.02.2020 18:48
Pandemic
4479V

Epic Games zmienia plany przez koronawirusa. Nie pobierzemy Pandemic

Ktoś w Epic Games stwierdził, że rozdawanie gry polegającej na walce z epidemiami zagrażającymi ludzkości nie jest odpowiednie w momencie, gdy na świecie panuje koronawirus. Firma zmienia plany dotyczące darmowych produkcji z tego tygodnia.

Według najnowszych danych liczba osób zarażonych koronawirusem wynosi już ponad 17 tysięcy, a ponad 360 osób zmarło już z powodu wybuchu epidemii. Najwidoczniej właśnie z tego powodu Epic Games zmieniło plany i w tym tygodniu nie pobierzemy trzech darmowych gier.

Platforma zapowiedziała rozdanie Carcassonne, Ticket to Ride oraz Pandemic. Ten ostatni tytuł został przygotowany przez Asmodee Digital – w 2013 roku odbyła się premiera na urządzeniach mobilnych (iOS), a w 2018 roku deweloperzy zapewnili wersję na PC. Ostatnie wydanie (sierpień 2019) trafiło na Nintendo Switcha. Gra podejmuje temat epidemii – gracze wcielają się w specjalistów, którzy podróżują po świecie i walczą z groźnymi wirusami.

W obliczu kolejnych ofiar koronawirusa, rozdanie Pandemic nie wygląda najlepiej, więc firma wydała krótkie oświadczenie:

„Ticket to Ride i Carcassonne będą nadal dostępne jako darmowe gry w tygodniu od 6 do 13 lutego."

Epic Games nie mówi wprost, że problemem jest szalejący w Chinach wirus, jednak szczerze mówiąc nie jest to specjalnie odkrywcze. Korporacja nie może narazić się na straty wizerunkowe.

Sprawdźcie inne promocje:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/epic-confirms-its-no-longer-giving-away-pandemic-free-this-week/

Tagi: epic games epic games store Pandemic za darmo