Iza Łęcka Iza Łęcka 04.02.2020 09:37
Resident Evil 2 wyniki Capcom
587V

Capcom z rekordowymi zyskami. Monster Hunter, Resident Evil, Devil May Cry z wysokim zainteresowaniem

Monster Hunter, Resident Evil i Devil May Cry cieszą się na całym świecie dobrym zainteresowaniem, co przełożyło się na rekordowe zyski Capcomu. Japończycy mówią o dużym sukcesie i zapewniają – to dopiero początek pozytywnych wiadomości.

Capcom to kolejna firma podsumowująca ostatni kwartał (od 1 października do 31 grudnia 2019 roku), jednak nieliczni wydawcy mogą mówić o tak dobrych rezultatach. Japończycy odnotowali niższą sprzedaż (-13,6%) względem tego samego okresu ubiegłego roku, ale śmiało można mówić o znacznie większych zyskach (+37,1%). Jest to najlepszy rezultat na koniec trzeciego kwartału roku obrotowego w historii Capcomu.

Mówiąc w szczegółach – dochód z działalności operacyjnej Capcomu wyniósł 18,448 mln jenów (wzrost o 37,1% względem tego samego okresu ubiegłego roku), a jednocześnie odnotowano 18,702 mln jenów dochodu (+38,1%).

Najważniejszą produkcją Capcomu w tym okresie był Monster Hunter World: Iceborne – na rynku pojawiło się ponad 3,2 mln kopii, co zostało określone jako „stała popularność”. Samodzielny dodatek osiągnął już wynik na poziomie 4,5 mln, tymczasem nadal najlepiej sprzedającą się grą w historii studia jest Monster Hunter World (15 mln). Dobre wyniki osiągnęły również Resident Evil 2 (5 mln) oraz Devil May Cry 5, ale w tym drugim przypadku nie otrzymaliśmy dokładnych danych.

Capcom podkreśla, że ostatni okres był nie tylko niezwykle satysfakcjonujący ze względu na osiągane rezultaty, ale zainwestowano także w poszerzenie kadry i poprawienie warunków pracy. Firma chce opracowywać więcej gier na najwyższym poziomie.

Na naszym portalu sprawdzicie również newsy dotyczące Capcomu:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/02/capcom-results-q3-fy-2019/

Tagi: Capcom devil may cry monster hunter Resident Evil wyniki wyniki finansowe