Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 31.01.2020 10:58
Taipei Game Show 2020
880V

Taipei Game Show 2020 odwołane na tydzień przed rozpoczęciem w związku z koronawirusem

Taipei Game Show stało się już imprezą prawie tak ważną, jak Tokyo Game Show. To ogromne wydarzenie, na które ściągają dziesiątki tysięcy graczy - nie tylko z Azji, ale również z innych części świata. Niestety w tym roku uczestnicy i wystawcy Taipei Game Show muszą się liczyć z wielkimi utrudnieniami.

Taipei Game Show 2020 miało się rozpocząć już 6 lutego. Organizatorzy starali się w związku z epidemią koronawirusa zapobiec ryzyku rozprzestrzeniania się choroby i wydali wczoraj nowe przepisy dotyczące uczestnictwa w imprezie: każda z osób na terenach hal targowych miała nosić maseczkę. Przy bramkach biletowych miały też działać osoby mierzące temperaturę ciał uczestników, tak by nie wpuszczać na imprezę osób z gorączką.

Organizatorzy uznali, że nawet takie obostrzenia nie wystarczą. Właśnie zdecydowano o odwołaniu Taipei Game Show 2020 w aktualnym terminie (czyli 6-9 lutego). Impreza zostaje oficjalnie przeniesiona na połowę 2020 roku. Nie wyznaczono jednak jeszcze dokładnego terminu rozpoczęcia wydarzenia.

Taka decyzja może rozczarowywać licznych wydawców, organizatorów zmagań esportowych i firmy produkujące hardware do grania, ale jest zrozumiała. Wszystko odbywa się w związku z epidemią koronawirusa w Chinach. Sytuacja w Państwie Środka robi się coraz bardziej groźna - wykryto już prawie 10 tysięcy przypadków zakażenia i zarejestrowano ponad 200 zgonów na skutek infekcji.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/01/31/taipei-game-show-cancelled-due-outbreak-coronavirus/

Tagi: Taipei Game Show 2020