Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.01.2020 16:22
Forza Motorsport 8
3836V

Forza Motorsport 8 na Xbox Series X będzie błyszczeć. Twórca gry wkrótce opowie o ray tracingu

Microsoft na tegorocznym E3 powinien ujawnić Forza Motorsport 8 i najwidoczniej podczas prezentacji gry otrzymamy pokaz możliwości tytułu z wykorzystaniem ray tracingu. Twórcy już teraz eksperymentują z technologią, którą będzie wspierać Xbox Series X.

Nowa cześć serii Forza Motorsport powstaje od kilku lat. Twórcy otrzymali dodatkowy rok na dopracowanie produkcji, by tytuł już na next-genie zaprezentował faktycznie nową jakość. Studio nie zamierza tylko dopieścić rozgrywki, ale również dba o wizualną sferę pozycji.

Pierwsze szczegóły technologii wykorzystywanej do Forza Motorsport 8 usłyszymy już wkrótce, ponieważ Chris Esaki – dyrektor kreatywny Turn 10 Studios – pojawi się na GDC, by podczas specjalnego panelu opowiedzieć o wykorzystaniu ray tracingu.

Nie jest to na pewno przypadek, ponieważ jak wiadomo Xbox Series X będzie wspierać RT, więc deweloperzy na pewno już wykorzystują możliwości konsoli, by zapewnić graczom wyjątkowe doznania. Akurat seria Forza od dawna pod względem grafiki prezentuje najwyższy poziom i sympatycy gatunku mogą szykować się na kolejne podkręcenie doznań.

Mateusz, dzięki za link!

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://segmentnext.com/2020/01/16/forza-motorsport-8-ray-tracing-part-next-generation/

Tagi: forza motorsport Forza Motorsport 8 ray tracing xbox series x