Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.01.2020 13:23
Xbox Console Streaming
4453V

Xbox Console Streaming dostępny w Polsce! Graj w gry z Xbox One na smartfonie i tablecie

Microsoft nie zawodzi swoich oddanych klientów. Firma zaprasza wszystkich zainteresowanych do sprawdzania Xbox Console Streaming. Jest to nowa usługa, dzięki której zagracie we wszystkie hity z Xboksa One na ekranach smartfonów i tabletów.

Idea Xbox Console Streaming jest bardzo prosta – Microsoft pozwala włączać gry zainstalowane na Xboksie One na ekranach smartfonów oraz tabletów. Gracze muszą jedynie posiadać odpowiednie połączenie sieciowe (Wi-Fi lub sieć komórkowa) oraz urządzenie z systemem Android.

„Mobilny dostęp do gier zainstalowanych na Twojej konsoli Xbox One.

Testuj streamowanie gier zainstalowanych na Twojej konsoli Xbox One, w tym gier dostępnych w ramach Xbox Game Pass, za pomocą urządzenia z systemem Android. Faza testowa nie obejmuje gier Xbox One o kompatybilności wstecznej z Xbox 360 lub Original Xbox.”

Co potrzebujecie, by cieszyć się rozgrywką?

  • Konsola Xbox One
  • Kontroler bezprzewodowy Xbox
  • Bądź aktywnym użytkownikiem programu Xbox Insider
  • Kompatybilne urządzenie przenośne: Android w wersji 6.0 lub nowszej, Bluetooth w wersji 4.0+
  • Aplikacja Xbox Game Streaming (faza testowa)
  • Kompatybilny kontroler bezprzewodowy Xbox z technologią Bluetooth (Opcjonalny uchwyt do połączenia telefonu i kontrolera dostępny w sklepach, w tym w sklepie Microsoft Store).
  • 5 GHz Wi-Fi lub mobilne połączenie danych 10 Mbps pobieranie / 4,75 Mbps wysyłanie (Zarówno połączenie domowe, jak i telefoniczne musi być szybkie. Prędkość połączenia będzie można sprawdzić po skonfigurowaniu)

Microsoft podkreśla, że Xbox Console Streaming różni się od Project xCloud wymaganym urządzeniem – właśnie uruchomiona na całym świecie usługa potrzebuje do działania konsoli z zainstalowanymi grami (zakupione lub Xbox Game Pass), a w przypadku Project xCloud nie musimy martwić się o sprzęt.

Wszystkie szczegóły propozycji zostały przedstawione przez Microsoft na specjalnej podstronie – tam też znajdziecie szczegóły konfiguracji oraz możecie dołączyć do programu Xbox Insider.

Xbox Console Streaming kontroler i smartfon

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: streaming xbox Xbox Console Streaming xbox one