Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.09.2019 17:14
Loki MCU
871V

Seriale Marvela z Disney+ z budżetem filmów MCU. Ogromne kwoty za odcinek

Disney ma wielkie plany dotyczące Marvel Studios i korporacja podczas przygotowania seriali nie zamierza oszczędzać. Potwierdzono ogromne budżety, którymi mogą dysponować twórcy. Tutaj raczej nikt nie będzie narzekał na puste kieszenie.

Marvel prezentując szczegóły 4 Fazy Marvel Cinematic Universe wspomniał o pierwszych serialach, które zostaną przygotowane w ramach MCU. Później Kevin Feige potwierdził także stworzenie kolejnych produkcji podzielonych na odcinki, więc możemy mieć pewność, że widzowie nie będą się nudzić.

Disney najwidoczniej nie zamierza oszczędzać na MCU i według najnowszych doniesień – seriale dla Disney+ otrzymają budżet porównywalny z kinowymi hitami Marvela. Korporacja ma przeznaczyć od 100 do 150 mln dolarów na każdy serial, więc w zależności od produkcji (od sześciu do ośmiu odcinków), twórcy będą korzystać z budżetu sięgającego od 12 do 25 mln dolarów na epizod.

Niezbędna jest tutaj oczywiście odpowiednia skala – Netflix za łącznie 200 mln dolarów wyprodukował debiutanckie sezony czterech seriali: „Daredevil”, „Jessica Jones”, „Luke Cage” i „Iron Fist”. Zespoły produkcyjne otrzymały po około 3,8 mln dolarów na odcinek.

Kevin Feige miał ostatnio odbyć spotkanie z twórcami seriali dla Marvel Cinematic Universe, by upewnić się, że każdy projekt będzie trzymał standardy wizualne filmów Marvela. Nie będzie to łatwe, ponieważ opowieści z dużego ekranu trwają około 2-3 godziny, a seriale będą rozciągnięte na 6-8 godzin.

Tak prezentują się szczegóły 4 Fazy Marvel Cinematic Universe:

Źródło: https://uk.ign.com/articles/2019/09/30/marvels-disney-plus-shows-will-have-mcu-movie-budgets?sf109892467=1

Tagi: Disney disney+ Marvel Cinematic Universe MCU