Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.06.2019 13:06
Bohaterowie Watch Dogs Legion
630V

Watch Dogs Legion oferuje 20 różnych wariantów scenariusza

Ubisoft zdecydował się na odważny ruch oddając w ręce graczy system pozwalający wcielić się w każdego mieszkańca Londynu. To właśnie z tego powodu autorzy zostali zmuszeni do znaczącej rozbudowy historii i Watch Dogs Legion ma w wypadku scenariusza zaskoczyć wielu graczy.

W Watch Dogs Legion wcielimy się w każdego Londyńczyka. Jest to ciekawa koncepcja, jednak trudno powiedzieć, czy ten zabieg zostanie dobrze przyjęty przez graczy, ponieważ nie możemy zapomnieć o najważniejszym – w tytule nie pojawi się jeden protagonista.

Watch Dogs Legion z problemami w Chinach

To właśnie z tego powodu w Watch Dogs Legion otrzymamy dostęp do bardzo zróżnicowanej fabuły, ponieważ autorzy musieli przygotować wiele wariantów opowieści. Clint Hocking podczas rozmowy z EDGE wspomniał o 20 scenariuszach:

„Na pudełku nie ma faceta, który mógłby wystąpić we wszystkich przerywnikach filmowych, a ludzie, których rekrutujesz, są tylko obsadą wspierającą. Jest 20 różnych wersji scenariusza Legionu i nie chodzi mi tylko o to, że ludzie mówią te same słowa. Mówimy o różnych postaciach, różnych osobowościach, różnych głosach, różnych aktorach.”

Jak to jest możliwe? Oczywiście Ubisoft nie zatrudnił setki aktorów, a po prostu zdecydowano się na wykorzystanie technologii – jeśli nawet jeden mężczyzna wciela się w Johna i Joego, to gracze usłyszą inny głos. Deweloperzy dodatkowo zadbali także o odpowiednią osobowość.

„Niezależnie od tego, czy wybierzesz jakiegoś eleganckiego, wyrafinowanego, tajemniczego agenta, czy 80-letnią panią, którą widziałeś karmiącą gołębie w parku, twoja historia będzie wyjątkowa.”

Jest to na pewno ciekawa koncepcja, ale odnoszę wrażenie,że Ubisoft jednocześnie sporo ryzykuje.

Więcej o Watch Dogs Legion:

Źródło: https://gamingbolt.com/watch-dogs-legions-script-has-20-different-variations

Tagi: Ubisoft Watch Dogs Legion