Tytus Stobiński Tytus Stobiński 14.06.2019 11:56
Watch Dogs Legion
737V

Watch Dogs Legion kolejną grą, która nie zmusi nas do zabijania

Po ostatniej zapowiedzi, że Cyberpunk 2077 będziemy mogli ukończyć bez zabijania, do sieci napłynęły kolejne informacje, tym razem związane z Watch Dogs Legion.

Cyberpunk 2077 pozwoli nam na przejście gry bez rozlewu krwi. Nie chodzi tu jednak o pokojowe rozwiązanie każdego z zadań w grze, a o "tryb ogłuszający", jaki posiada każda broń oraz wszczep cybernetyczny. Nie jest to rozwiązanie idealne, o czym już wspominałem, lecz warto docenić każdy wybór jaki daje nam developer. Jak się okazało, podobne rozwiązanie chciał zaimplementować w swojej grze Ubisoft, choć na nieco mniejszą skalę w ogólnym rozrachunku. Sprawę wyjaśnia Clint Hocking, dyrektor kreatywny:

Watch Dogs Legion na długiej rozgrywce. Różni bohaterowie i ciekawe możliwości

Podczas prac skupiliśmy się, by w arsenale znalazło się wiele broni, którą nie zabijesz. Około połowa z nich nie uśmierci wrogów. Rozwinęliśmy także walkę wręcz i jeżeli nie wyciągniesz pistoletu, przeciwnik również tego nie zrobi. My naprawdę chcieliśmy, by z każdego starcia można było wyjść bez rozlewu krwi. Nie mogę powiedzieć, że naszym celem było stworzenie gry, w której od początku do końca nie musimy nikogo zabić. Zresztą, nawet nie wiem, być może istnieje taka możliwość. Naszym celem było stworzenie możliwości wyboru podczas starć, czy chcemy kogoś zabić, czy nie.

No i ponownie będziemy mogli wybrać, czy zależy nam doprowadzaniu do rzezi, czy też wystarczająco satysfakcjonujące będzie dla nas sprzedanie kilku kuksańców i pójście dalej. Dobry pomysł, dzięki któremu każdy dostosuje mechanikę do swojego stylu gry. 

Więcej o Watch Dogs Legion:

Watch Dogs Legion oficjalnie! Data premiery, zwiastun i gameplay

Uplay+ zaprezentowane. Znamy szczegóły i cenę usługi Ubisoftu
 

Tagi: Ubisoft Watch Dogs Legion