Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.06.2019 22:09
Watch Dogs Legion
3092V

Watch Dogs Legion oficjalnie! Data premiery, zwiastun i gameplay

Nie mogliśmy liczyć na wielką niespodziankę. Szczegóły nowego Watch Dogs wypłynęły przed czasem, ale teraz otrzymaliśmy kompletne informacje dotyczące gry. Zobaczcie materiały i poznajcie datę premiery Watch Dogs Legion.

Watch Dogs Legion to w zasadzie trzecia odsłona znanej serii. Twórcy postawili na spin-off rozgrywany w Londynie. Akcja została umiejscowiona po Brexicie, więc możemy liczyć na dystopijną wizję miasta.

E3 2019 - Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

Londyn wita w Watch Dogs Legion

Francuzi pokazali nam kawał mrocznego Londynu i na dobry początek głównym bohaterem został... Brytyjski kibol? Jak wiadomo w grze otrzymamy możliwość dowolnego przełączania się pomiędzy postaciami, więc możemy mieć pewność, że nie jest to jedyny bohater.

Londyńczyków uciskają skorumpowani oportuniści i to ty musisz stworzyć ruch oporu, aby przywrócić miasto jego mieszkańcom.  Do dyspozycji masz całą populację potencjalnych rekrutów i wszystkie miejskie technologie. Hakuj, infiltruj i walcz o wyzwolenie Londynu. 

Na ulicach Londynu widnieje wielu policjantów, a główny bohater bez problemu sięga po broń, strzela do drona, by po chwili... Zniknąć?! Następnie zobaczyliśmy pościg w taksówce, by po chwili postać zginęła. Gracz może w następnym kroku przełączyć się pomiędzy innymi NPC i przykładowo wcielić się w 78-letnią Heleną.

Każdy jest bohaterem w Watch Dogs Legion

Bohaterowie w Watch Dogs Legion umierają permanentnie, więc będziemy musieli dbać o własnych NPC – jak wiadomo każdy ma swoje umiejętności i może nam w różny sposób pomóc w realizacji zadania. Podczas show zobaczyliśmy możliwości wspomnianej babci – kobieta bez problemu podejdzie do strażnika i ubije go za pomocą paralizatora. Jak wiadomo Hanka nie jest potencjalnym zagrożeniem (przynajmniej na początku!), więc policjanci nie będą podejrzewać ją o atak.

Od Piccadilly Circus przez Scotland Yard, aż po Camden Market, znajduj i werbuj nowych agentów do ruchu oporu.  W Watch Dogs Legion możesz przyjąć do ruchu oporu każdego, kogo spotkasz. Hakuj, infiltruj i walcz, aby odbić Londyn, który w niedalekiej przyszłości czeka upadek. 

To oczywiście dopiero początek – wcielając się w inne postacie otrzymamy możliwość korzystania z różnych zdolności, jednak trudno nie odnieść wrażenia, że sam gameplay to „typowy Watch Dogs”. Mimo wszystko na uwagę na pewno zasługuje umiejscowienie wydarzeń, ponieważ (przynajmniej teraz!) Watch Dogs Legion wygląda na mroczną opowieść.

Ubisoft potwierdził przecieki – w Watch Dogs Legion możemy wcielić się w każdego mieszkańca Londynu. Musimy tylko zająć się skuteczną rekrutacją do zespołu... A później rozpocznie się prawdziwa zabawa. Francuzi przygotowali duży system, który zmienia nawet wszystkie materiały wideo – cała gra będzie reagować na nasze wybory.

Watch Dogs Legion z kooperacją

Ubisoft postanowił dodać do Watch Dogs: Legion kooperację. Teraz gracze otrzymają szansę przeniesienia swojego oddziału do trybu sieciowego i następnie zainteresowani dołączą do światów znajomych – podczas rozgrywki maksymalnie czterech graczy będzie wspólnie wykonywać misje. Twórcy podkreślają, że postępy zostaną zachowane pomiędzy trybem dla jednego gracza i online.

Watch Dogs Legion z rożnymi wersjami

Firma Ubisoft ogłosiła Edycje Złotą, Ultimate i Kolekcjonerską dla Watch Dogs: Legion:

  • Złota Edycja zawiera podstawową wersję gry oraz przepustkę sezonową.
  • Edycja Ultimate zawiera Złotą Edycję oraz cyfrową zawartość Ultimate, w tym cztery tygodnie statusu VIP, aby szybciej zdobywać doświadczenie i walutę.
  • Edycja Kolekcjonerska zawiera Edycję Ultimate, replikę ledowej maski z diademem Ded, unikatowy Steelbook®, zestaw trzech nalepek oraz dwustronny plakat propagandowy. Wszystkie te elementy są inspirowane światem gry, a gracz otrzymuje dodatkowo natychmiastowy dostęp do maski w grze. Edycja Kolekcjonerska jest dostępna ekskluzywnie w Ubisoft Store.

Jeśli zdecydujecie się na Edycję Złotą, Ultimate lub Kolekcjonerską zagracie w grę nawet do trzech dni wcześniej. Zamawiając Watch Dogs Legion w przedsprzedaży, otrzymacie dostęp do pakietu złotego króla – zawierającego „maskę niepewnych kłamstw”, skórkę na pistolet „wężowe siostry” i skórkę na samochód „lux”.

Francuzi pokazali także Watch Dogs Legion: Bojownika z Londynu – jest to 26-centymetrowa figurka prezentująca agenta DedSec w kultowej pozie, z głową Winstona lub Króla Kier (dwie wymienne maski w zestawie). Figurka zawiera też spaloną flagę Black Jack, symbol upadku miasta.

Watch Dogs Legion - data premiery 

Nie potwierdziły się ostatnie przecieki. Najnowsza "piaskownica" Ubisoftu nie zadebiutuje w listopadzie. Na Watch Dogs Legion musimy zaczekać do 6 marca 2020 roku.

 

Tagi: e3 e3 2019 Ubisoft Watch Dogs Watch Dogs Legion