Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.06.2019 08:00
Watch Dogs Legion różni bohaterowie
1937V

Watch Dogs Legion z problemami w Chinach. Ubisoft przeprasza

Wraz z ogłoszeniem na E3 nowej odsłony znanej serii o hakerach Watch Dogs Legion ruszyła machina akcji promocyjnej. Jedna z pierwszych reklam Ubisoftu w Chinach odbiła się szerokim echem nawiązując do głośnych protestów o charakterze politycznym. Twórcy Watch Dogs Legion musieli przeprosić.

Do premiery Watch Dogs Legion pozostało około 9 miesięcy, a to idealny czas, by rozpocząć promowanie kolejnej odsłony gry. Zgodnie z doniesieniami, dnia 13 czerwca na terenie Chin pojawiła się reklama tytułu, prezentująca ubranych na czarno protestujących z parasolami w dłoniach, a opiewająca napisem:

"Nie znamy się i nigdy się nie spotkaliśmy. Ale opowiadamy się za tym samym celem i zbieramy się tutaj! Nadszedł czas, byśmy zajęli nasze miasto i naszą przyszłość."

Watch Dogs Legion bez psów? Poznajcie szczegóły

Tego samego dnia w Hongkongu miały miejsce protesty przeciwko wprowadzeniu nowej ustawy o ekstradycji do Pekinu osób uznanych za przestępców. Reklama Ubisoftu została negatywnie odebrana jako nawiązanie do sytuacji panującej w kraju oraz burzliwej atmosfery wokół projektu ustawy. Jednocześnie, zarzucając Ubisoftowi upolitycznienie, nasiliła się fala krytyki o nawiązania do protestów w Hongkongu z 2014 roku, w których biorący udział szli z parasolami.

Nie musieliśmy długo czekać na reakcję twórców, którzy przeprosili za reklamę:

Post promujący Watch Dogs Legion, naszą najnowszą fikcyjną grę wideo z siedzibą w Londynie i ogłoszoną na E3, został niedawno udostępniony i mógł zostać źle zinterpretowany z powodu naszego pominięcia miejsca, w którym się znajdujemy. Nigdy nie było to naszym zamiarem i przepraszamy za to zamieszanie.

Watch Dogs Legion jest trzecią już odsłoną znanej serii Ubisoftu, debiutującą 6 marca 2020 roku na Playstation 4, Xboksie One i PC, w której zmierzymy się z londyńską rzeczywistością po Brexicie. Hakerzy z DedSec przeciwstawiają się narastającej inwigilacji, przemocy wobec obywateli oraz codzienności coraz bardziej opanowanej przez sztuczną inteligencję.

Więcej o Watch Dogs Legion:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2019/06/16/watch-dogs-legion-controversy-china

Tagi: Ubisoft Watch Dogs Legion