Tytus Stobiński Tytus Stobiński 14.06.2019 09:39
Watch Dogs Legion
903V

Watch Dogs Legion bez psiaków. Powodem zbyt zaawansowany system zaimplementowany do gry

Nowy segment serii Watch Dogs został zapowiedziany podczas tegorocznej edycji E3, a twórcy postawili przed sobą ambitny plan, by każda napotkana w grze postać mogła stać się częścią naszego współczesnego ruchu oporu. Co jednak ze zwierzętami w grze?

Watch Dogs Legion wygląda po prostu jak kolejna część tej serii. I choć bardzo chciałoby sprawiać inne wrażenie, to największym plusem gry wydaje się obecnie umiejscowienie akcji w pogrążonym chaosem Londynie, a nie system pełnej kontroli nad przypadkowymi postaciami. Ten, niesie za sobą pułapkę powtarzalności i schematów, z którymi Ubisoft walczy od lat. Miejmy więc nadzieję, że tytuł faktycznie zaprezentuje nam wyższy poziom w grach francuskiego giganta.

Watch Dogs Legion oficjalnie! Data premiery, zwiastun i gameplay

Niemniej jednak, twórcy obiecują nam zupełnie nowy poziom doświadczeń, a my musimy cierpliwie zaczekać i w przyszłym roku skonfrontować te zapewnienia z ich faktycznym stanem. Niemniej jednak, dowiedzieliśmy się, że technologia zastosowana w Watch Dogs Legion nie pozwoli na zaimplementowanie do gry psów. Oczywiście, może to wydać się dziwne, że w obecnych czasach taki sandbox omija szerokim łukiem kwestię zwierząt, ale Clint Hocking, pełniący funkcję dyrektora kreatywnego ma na ten temat własne zdanie:

Patrz, kiedy widzisz człowieka zamiatającego ulicę i go zastrzelisz w obecności jego siostry, to ona będzie o tym pamiętać i po prostu Cię znienawidzi. Jednak co, jeśli widzisz kobietę wyprowadzającą psa na spacer i zrobisz jej to samo? Co wówczas zrobimy z psem? 

Wedle wszelkich zapowiedzi, jakimi karmią nas twórcy, nowa część Watch Dogs zapewni nam niewyobrażalnie wysoki poziom symulacji postaci kierowanych przez SI. Z własnymi historiami, powiązaniami i uczuciami względem siebie. Stąd również niemożność adaptacji psów do świata gry:

I co stałoby się z takim psem? Pozostał by bezdomny, a może adoptowany? To nie byłoby w porządku. Wówczas musielibyśmy ulepszyć modele psów i uczynić je częścią całej symulacji. Już teraz mamy sporo na głowie i nie wiem, czy to by się udało. Poza tym, bezdomne psy stanowią zbyt smutny widok. 

Zgadzacie się z developerem, czy uważacie, że kiedy już twórcy decydują się mniej lub bardziej realistycznie odwzorować metropolię, to z jej wszystkimi aspektami? 

Warto przeczytać:

Watch Dogs Legion oficjalnie. Ubisoft potwierdza prezentację na E3

Watch Dogs Legion na długiej rozgrywce. Różni bohaterowie i ciekawe możliwości

Kto wygrał E3 2019? Najlepsze konferencja, najciekawsza gra i więcej!

Tagi: Ubisoft Watch Dogs Legion

Nie przegap