Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.05.2019 07:00
PS5
5774V

PlayStation 5 opiera się na ultra szybkim dysku SSD. Sony potwierdza najważniejszy element

Japońska korporacja ponownie postanowiła wypowiedzieć się na temat swojego next-gena. W najnowszym numerze Official PlayStation Magazine znajdziecie ciekawą informację dotyczącą PlayStation 5. Firma nie ukrywa, że najważniejszym składnikiem konsoli jest odpowiedni dysk SSD.

Sony coraz chętniej wypowiada się na temat next-gena. Mark Cerny miał już okazję zdradzić pierwsze szczegóły dotyczące urządzenia i główny architekt wspomniał o szybkim ładowaniu. Firma najwidoczniej skupia się właśnie na dysku SSD, ponieważ ponownie otrzymaliśmy wypowiedź na ten temat.

Pierwsze szczegóły PlayStation 5

Nadal nie wiemy, kiedy możemy liczyć na pełną prezentację PlayStation 5, ale najwidoczniej Sony aktualnie będzie nas karmić małymi informacjami dotyczącymi konsoli. W najnowszym Official PlayStation Magazine pojawiła się bardzo ciekawa wypowiedź rzecznika korporacji:

„Ultraszybki dysk SSD jest kluczem do następnej generacji. Naszą wizją jest sprawić, by ekrany ładowania stały się przeszłością, umożliwiając twórcom budowanie nowych i unikalnych doznań związanych z rozgrywką.”

Już wcześniej firma podkreśliła, że włączając Spider-Man (2018) na PlayStation 4 i PlayStation 5 można znacząco zmniejszyć loading podczas szybkiej podróży – test pokazał zmniejszenie ekranu wczytywania z 15 sekund do 0,8 sekundy.

Sytuacja jest na pewno bardzo ciekawa, ponieważ dotychczas deweloperzy pracujący na konsolach nie mogli liczyć na takie wygody jak bardzo szybki SSD. Sony chce, by to właśnie ten element był podstawą PlayStation 5, dzięki której deweloperzy zadbają o wyjątkową rozgrywkę.

Polecamy:

Źródło: https://wccftech.com/sony-ultra-high-speed-ssd-key-to-our-next-gen/

Tagi: playstation 5 ps5 sony

Nie przegap