PlayStation 5. Sony wspomina o dacie premiery

News
7735V
PlayStation 5. Sony wspomina o dacie premiery
Wojciech Gruszczyk | 26.04.2019, 10:22

Sony ujawniło dzisiaj konkretne wyniki PlayStation 4 oraz potwierdziło inwestycję w nową generacje. Jednocześnie otrzymaliśmy wiadomość dotyczącą daty premiery.

Sony powiedziało A, więc mówi B. Dzisiaj otrzymaliśmy raport finansowy firmy, który potwierdza świetne rezultaty wygenerowane przez PlayStation 4. Firma nie musi się śpieszyć z wrzuceniem na rynek nowej generacji.

PlayStation 4 notuje kolejny genialny okres. Sony chwali się wynikami i inwestuje w PlayStation 5

Japończycy inwestują teraz sporo w nową generację, jednak nie możemy liczyć na rychłą premierę urządzenia. W Sieci wciąż pojawiały się plotki, według których sprzęt może trafić na rynek do 31 marca 2020 roku, ale firma właśnie zaprzeczyła tym informacjom.

PlayStation 5 zadebiutuje na rynku najwcześniej za 12 miesięcy – korporacja potwierdziła, że nie zamierza wydać urządzenia w aktualnie trwającym roku finansowym (31 marca 2019 do 1 kwietnia 2020 roku), więc w sumie pozostaje jedna opcja: końcówka 2020 roku.

Japończycy pewnie chętnie zaczekaliby jeszcze dłużej z wrzuceniem na rynek nowego urządzenia – w końcu PlayStation 4 notuje dobre rezultaty – ale... Microsoft nie śpi. Jak wiadomo firma na tegorocznym E3 powinna ujawnić sprzęt, który według przecieków ma trafić na rynek pod koniec 2020 roku. Nie jest raczej zaskoczeniem, że Microsoft oraz Sony nie chcą być „w tyle” za konkurencją, więc możemy w tej sytuacji oczekiwać gorącej końcówki 2020 roku.

Warto na pewno wspomnieć, że końcówka 2020 roku pojawiła się już w ostatnich przeciekach – korporacja może dopiero na ten czas otrzymać niezbędne podzespoły AMD, które będą podstawą PlayStation 5.

Co warto przeczytać?

Źródło: Twitter

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych