Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.04.2019 14:43
xbox anaconda
9493V

Xbox Anaconda będzie podobno „bardziej zaawansowane” od PlayStation 5

Microsoft podobno na następnej generacji nie zamierza pożegnać się z tytułem „najpotężniejszej konsoli w historii”. Zdaniem najnowszych plotek, firma chce zaoferować lepsze podzespoły od PlayStation 5.

Xbox Anaconda czy Xbox Scarlett?

Tytułem wstępu na pewno warto wyjaśnić pewne zamieszanie dotyczące nazwy nowego Xboksa. W Sieci wciąż pojawiają się dwie nazwy – Xbox Anaconda oraz Xbox Scarlett – które są często wymieniane przez dziennikarzy z całego świata. W obu wypadkach nie możemy mówić o oficjalnych informacjach, jednak jak wiadomo Amerykanie pracują już nad next-genem, który ma trafić na rynek w przeciągu dwóch następnych lat.

W ubiegłym roku pojawiło się kilka raportów, które pozwoliły sugerować nadejście Xbox Scarlett, ale w tym wypadku nie mówimy o jednym urządzeniu – to podobno nazwa kodowa całej serii sprzętów przygotowywanych przez Microsoft. To właśnie w tej „grupie” znajduje się Xbox Anaconda, który jest podobno najmocniejszą konsolą kreowaną przez inżynierów z Redmond.

Informatorzy zapowiedzieli przygotowanie kilku maszyn:

  • Xbox Scarlett – nazwa dla serii sprzętów nowej generacji.
  • Xbox Anaconda – nowa generacja, odpowiednik Xbox One X (potężny sprzęt), prezentacja 2019, premiera 2020 rok.
  • Xbox Lockhart – nowa generacja, odpowiednik Xbox One S (mniej potężny sprzęt), prezentacja 2019, premiera 2020 rok.
  • Xbox Anaconda Cloud – nowa generacja, urządzenie do streamingu z mocnymi podzespołami, prezentacja 2019, premiera 2020 rok.
  • Xbox Anthem – przeprojektowany model Xbox One S (tańszy!), skupiony na streamingu, ale posiada napęd, premiera 2019.
  • Xbox Maverick – sprzęt do streamingu, bez odtwarzacza, premiera wiosną 2019.
  • Project xCloud – usługa do streamingu - zapewni rozgrywkę w duże tytuły AAA na każdym urządzeniu (tablety/smartfony), ale pomoże również deweloperom na wszystkich konsolach.

Aktualnie potwierdzono jeden przeciek – Xbox Maverick to Xbox One S All-Digital Edition. W tym tygodniu poznaliśmy cenę, datę premiery oraz dołączone do zestawu gry.

Xbox Anaconda będzie potężny?

Już wczoraj wspominałem na portalu, że wyprodukowanie PlayStation 5 powinno być znacznie droższe od PlayStation 4, ponieważ tym razem Sony nie zdecydowało się na półśrodki i zamierza od początku zaoferować mocne podzespoły – samo wyprodukowanie procesora i grafiki to koszt około 300 dolarów, a w przypadku PlayStation 4, Japończycy za wszystkie podzespoły płacili 381 dolarów.

Teraz sytuacja się odrobinę zagęszcza, ponieważ według najnowszych raportów – Xbox Anaconda ma być znacznie potężniejszy od PlayStation 5. Sytuację postanowił publicznie nagłośnić Ainsley Bowden, redaktor naczelny Seasoned Gaming, który podobno otrzymał informacje od wielu źródeł:

„Szczegóły sprzętowe PlayStation 5 (do tej pory) były dokładnie tym, na co liczyliśmy, nawet poza tym, czego oczekiwało wiele osób. Wielu informatorów potwierdziło, że to prawdziwy Xbox "Anaconda" będzie bardziej zaawansowany niż się spodziewano.”

Dziennikarz podkreślił, że nie są to jego „źródła”, ale pochodzą od osób zaznajomionych z Microsoftem oraz marką Xbox, które „są bardzo wiarygodne i od lat dokładnie prezentują przecieki”.

Bowden jednocześnie podkreślił, że nie powinno to być dla nas wielkim zaskoczeniem, ponieważ już w ubiegłym roku Microsoft miał potwierdzić, że zamierza ponownie wrzucić na rynek bardzo mocny sprzęt:

„Pamiętaj, że nie powinno to być zaskoczenie. Już w zeszłym roku Microsoft zapowiedział, że znów będzie posiadał najpotężniejszy sprzęt nowej generacji.”

Xbox Anaconda vs. PlayStation 5

Nadal nie znamy szczegółowej specyfikacji Xbox Anaconda, ale możemy mieć pewność jednego – Microsoft nie może zapewnić słabej maszyny, która już na starcie zostanie zmiażdżona przez Sony. To właśnie z tego powodu powinniśmy się szykować na mocne next-geny, które nie powtórzą błędów aktualnej generacji.

W ostatecznym rozrachunku sporo oczywiście zależy od posiadanych gier, jednak nie możemy w tym wypadku zapomnieć, że obie korporacje od wielu miesięcy „zbroją się” - Microsoft kupuje kolejne studia, a wewnętrzne zespoły Sony pracują już nad tajnymi tytułami.

Xbox Anaconda to kiedy zapowiedź?

Microsoft już na ubiegłorocznym E3 potwierdził prace nad „serią urządzeń”. Firma nie mówi wprost, jednak wiele na to wskazuje, że zbliżająca się impreza w Los Angeles będzie kluczowa dla całej korporacji – to ponownie „największe show w historii” Amerykanów.

Warto podkreślić, że firma jeszcze przed imprezą pokazała wspomnianego w tekście Xbox One S All-Digital Edition – według analityków ten ruch jest znaczący, ponieważ sprzęt zadebiutuje przed E3, ponieważ część klientów może nie zdecydować się na kupienie aktualnej generacji, gdy już za rok zagramy na next-genie.

Według wielu plotek na E3 2019 zobaczymy Xbox Anaconda... A kiedy zagramy? Tutaj informatorzy są podzieleni: niektórzy przewidują końcówkę a kolejni początek 2020 roku. Microsoft ma podobno badać teren, by mieć pewność, że „nowy Xbox” trafi na rynek przed „nowym PlayStation”.

Jedno jest pewne – zapowiada się kapitalne kilkanaście miesięcy.

Warto przeczytać:

Źródło: https://gamingbolt.com/next-gen-xbox-will-reportedly-be-more-advanced-than-the-ps5

Tagi: Microsoft playstation 5 Sony xbox anaconda xbox scarlett