PlayStation 5 ma „specjalny sos”. AMD wspomina o next-genie i współpracy z Sony

News
4892V
PlayStation 5 ma „specjalny sos”. AMD wspomina o next-genie i współpracy z Sony
Wojciech Gruszczyk | 02.05.2019, 13:31

AMD ma wielką przyjemność przygotowywać podzespoły dla PlayStation 5. W sprawie urządzenia wypowiedziała się dyrektor generalna korporacji, która nie ukrywa, że jest dumna ze współpracy z Sony nad nową generacją.

Sony postanowiło ponownie współpracować z AMD, by wspólnymi siłami zaoferować graczom wyjątkową konsolę. Korporacja przygotowuje procesor oraz grafikę – aktualnie nie otrzymaliśmy szczegółowej konfiguracji, ale wiadomo, że Sony tym razem sięga po mocną technologię.

Pierwsze szczegóły PlayStation 5

PlayStation 5

Sony stawia na AMD Radeon Navi oraz AMD Ryzen, jednak na konkretne informacje dotyczące mocy urządzenia musimy wciąż zaczekać. W sprawie sprzętu dość niespodziewanie wypowiedziała się Lisa Su, która wspomniała, że obie firmy pracują nad wyjątkowym sprzętem:

„Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że możemy być częścią nowej generacji PlayStation od Sony. To była naprawdę długoterminowa współpraca. Kochamy gaming. Uważamy, że jest to naprawdę świetnie rozwijający się rynek. To co zrobiliśmy z Sony to architektura przygotowana dla ich zastosowań, dla ich specjalnego sosu. To jest dla nas wielki zaszczyt. Jesteśmy naprawdę podekscytowani tym, co przyniesie nowa generacja PlayStation. I cieszymy się, że możemy być tego częścią.”

Dyrektor generalna firmy podkreśliła, że AMD stworzyło zestaw „dla zastosowań” japońskiej korporacji, więc możemy mieć pewność, że producent przygotowuje podzespoły specjalnie dla Sony. Było to pewnie niezbędne do zaoferowania odpowiedniej mocy, która w połączeniu z odpowiednimi narzędziami pozwoli na przygotowanie świetnych gier – to prawdopodobnie oznacza ten „sos”.

PlayStation 5? Najwcześniej za rok

Nadal niestety nie wiemy, kiedy możemy się spodziewać premiery PlayStation 5. Należy podkreślić, że Sony nie zamierza wrzucić konsoli na rynek do 31 marca 2020 roku. W Sieci nie brakuje domysłów, według których firma zaoferuje graczom sprzęt pod koniec 2020 roku. Japończycy pewnie chcieliby zaczekać z prezentacją nowej generacji, ale jak wiadomo Microsoft nie śpi, a w tym wyścigu raczej nikt nie zamierza „gonić króliczka”.

AMD także potwierdziło, że będzie gotowe dostarczyć podzespoły do PlayStation 5 w drugim kwartale 2020 roku, więc produkcja konsoli może rozpocząć się w połowie roku. W tej sytuacji urządzenia bez problemu zdążą trafić na półki sklepowe, by następnie wylądować w naszych domach.

Co warto przeczytać?

Źródło: https://wccftech.com/playstation-5-special-sauce/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych