Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.05.2019 11:00
PS5 Anaconda
4553V

PlayStation 5 i Xbox Anaconda w 2020 roku? AMD wspomina o premierze

AMD oficjalnie pracuje nad podzespołami dla obu konsol nowej generacji. Nadal czekamy na konkretne szczegóły dotyczące dat premier, ale bardzo ciekawe słowa na temat next-genów wypowiedziała Lisa Su. Szefowa AMD przygotowuje inwestorów na zastrzyk gotówki.

Lisa Su w ostatnich dniach bardzo często wypowiada się na temat PlayStation 5 i w sumie nie jest to raczej zaskakująca sytuacja, ponieważ kobieta dba o dobry marketing. O AMD mówi teraz cały świat, bo to właśnie ten producent zadba o podzespoły dla nowej generacji.

Pierwsze szczegóły PlayStation 5

PlayStation 5 i Xbox Anaconda w 2020 roku?

Dyrektor generalna AMD ponownie potwierdziła, że jej firma jest niezwykle zadowolona ze współpracy z Sony. Korporacja ma okazję pracować nad nową generacją i jest to bez wątpienia dobry moment na szykowanie inwestorów na pozytywne miesiące:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego partnerstwa i rozszerzonej współpracy z Sony na konsole nowej generacji.”

Następnie kobieta dość niespodziewanie wypowiedziała się o wynikach działu Semi-Custom, który rozwija niestandardowe SOC dla konsol nowej generacji:

„Uważamy, że wyniki działu Semi-Custom znacznie spadną w 2019 roku, powiedzmy około 20%. A następnie, gdy wejdziemy w 2020 rok, nie mówiąc o żadnym konkretnym kliencie, wierzmy, że niestandardowe układy zanotują wzrost w 2020 roku i później.”

Kobieta oczywiście nie może aktualnie powiedzieć, dlaczego oczekuje pozytywnych wyników działu AMD Semi-Custom, jednak nie jest to raczej dla nikogo zaskoczenie, że Sony oraz Microsoft korzystają z urządzeń korporacji i przygotowują next-geny.

PlayStation 5 dopiero za rok

Nie bez powodu Sony uspokoiło swoich inwestorów i na ostatnim spotkaniu zapowiedziało przygotowanie nowej konsoli, ale jednocześnie wspomniano, że sprzęt nie trafi na rynek do 31 marca 2020 roku.

W tej sytuacji wszystko układa się w jedną, bardzo prostą całość – AMD tworzy podzespoły, które będą gotowe w drugim kwartale 2020 roku, więc następnie Sony oraz Microsoft mogą wykorzystać procesory oraz karty graficzne do swoich konsol. Warto na pewno dodać, że Lisa Su już w tym tygodniu wypowiedziała się na temat PlayStation 5 i wspomniała o przygotowaniu niestandardowego zestawu. Firma współpracuje z Japończykami nad nową generacją.

PS5 vs. nowy Xbox = szachy?

Analitycy są przekonani, że jesteśmy teraz świadkami biznesowych szachów w wykonaniu Sony oraz Microsoftu. Obie firmy patrzą sobie na ręce, bo żadna nie zamierza wchodzić w nową generację z opóźnieniem. Specjaliści uważają, że Japończycy mogą zaczekać z next-genem (w końcu PlayStation 4 sprzedaje się naprawdę dobrze), więc wszystko zależy od Amerykanów. Microsoft powinien odkryć karty na tegorocznym E3 – w końcu firma ponownie zapowiedziała „największe wystąpienie w historii imprezy”. Jeśli Phil Spencer pokaże „Anakondę” i wspomni o dacie premiery, to Sony będzie wiedziało, że nie może dłużej czekać i także musi szykować pudełka na podobny termin.

Co warto przeczytać?

Źródło: https://wccftech.com/amd-ceo-lisa-su-hints-at-2020-release-for-playstation-5-or-microsofts-next-xbox/

Tagi: