Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2019 13:05
PlayStation 3 naprawa
1661V

PlayStation 3 kończy żywot w Japonii. Sony nie będzie naprawiać modeli CECH-3000

Już wkrótce posiadacze niektórych modeli PlayStation 3 mogą nie naprawić urządzenia w autoryzowanych punktach Sony. Firma potwierdziła problem z dostępnością komponentów modeli CECH-3000.

Pierwsi gracze postawili w domach pudełka z PlayStation 3 już w listopadzie 2006 roku. Od tego czasu urządzenie zostało docenione przez graczy na całym świecie, a producent zadbał o pięć generacji PS3.

PlayStation 5 zapowiedziane! Sony oficjalnie mówi o nowej generacji

Japończycy oficjalnie żegnają już czwartą generację. Firma nie będzie dłużej naprawiać PlayStation 3 Slim, ponieważ skończyły się zapasy komponentów. Klienci mają jeszcze szansę na poprawę urządzenia do 31 maja 2019 roku.

Podobny los już wkrótce spotka PlayStation Portable – model „3000” też nie będzie już naprawiany, więc klienci będą zmuszeni korzystać z nieautoryzowanych punktów, w których również może pojawić się problem częściami.

PlayStation 3 i PlayStation Portable nie są już oczywiście produkowane. Teraz Sony skupia się wyłącznie na PlayStation 4 oraz małymi krokami przygotowuje się do ujawnienia PlayStation 5.

Co warto przeczytać? 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: playstation 3 Sony