Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.04.2019 18:47
PlayStation 5 premiera
3600V

PlayStation 5 ma zadebiutować pod koniec 2020 roku

Nie musieliśmy długo czekać na kolejną reakcję informatorów. Według najnowszych doniesień, PlayStation 5 ma trafić na rynek w drugiej połowie 2020 roku.

Sony odpaliło dzisiaj kilka mocnych rakiet ziemia-powietrze przedstawiając pierwsze szczegóły o nowej generacji. Poznaliśmy między innymi wstępne informacje dotyczące specyfikacji, ale firma nie była gotowa do ujawnienia ostatecznej daty premiery.

Pierwsze szczegóły PlayStation 5

Japończycy potwierdzili, że next-gen nie zadebiutuje w 2019 roku, ale nie musieliśmy długo czekać na rozwinięcie tematu. Zdaniem dziennikarza DigiTimes, premiera PlayStation 5 odbędzie się w drugiej połowie 2020 roku.

Redakcja otrzymała przeciek od podobno zaufanego źródła, który opiera się na możliwościach AMD – jak wiadomo, to właśnie ta firma zadba o podzespoły i korporacja ma być gotowa do wyprodukowania urządzeń dopiero w okresie od lipca do września.

W tej sytuacji PlayStation 5 musi trafić na rynek po trzecim kwartale 2020 roku, więc zdaniem informatorów – konsola wskoczy na półki sklepowe pod koniec przyszłego roku. Nie jest to raczej wielkie zaskoczenie, ale jak widać wszystko układa się w jedną całość.

Źródło: https://www.digitimes.com/news/a20190416PD205.html

Tagi: playstation 5 premiera PS5