Recenzje gier

  
Znaleziono 224 materiały dla filtra
Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 19.10.2020
Ys Origin – recenzja gry. Po trupach na szczyt
2048V

Ys Origin – recenzja gry. Po trupach na szczyt

Mania portowania starszych gier na obecne, w danej chwili na rynku, platformy zaczyna mi się przejadać, ale są tytuły, które pomimo wielu lat na karku wciąż chce się przechodzić. Wiele  świetnych „indyków” stara się im dorównać, ale nie jest po prostu w stanie. Taką grą jest Ys Origin – wpychana niemal wszędzie gdzie się da, a jednak wciąż dająca sporo przyjemności i o tym właśnie będzie ta recenzja.

20

Ostatni komentarz:

Na PSP też. Ale i Vita i PSP obecnie to sprzęty dla pasjonatów - Venra

Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 09.06.2020
Ys: Memories of Celceta – recenzja gry.  Smacznyś, słaby i w lesie!
2412V

Ys: Memories of Celceta – recenzja gry. Smacznyś, słaby i w lesie!

Seria Ys rozpoczęła swój żywot pod koniec lat 80-tych i jest w miarę popularna do dzisiaj. Niemal wszystkie historie dotyczą postaci młodego Adola Christina, który przemierza pełen magii, cudów oraz tajemnic świat, przy okazji przeżywając niezwykłe przygody i poznając nowych ludzi, łamiąc przy tym serca niewieście. Falcom wciąż podtrzymuje zainteresowanie uniwersum wydając co jakiś czas, jak w przypadku recenzowanego Ys: Memories of Celceta, różnorakie porty, remastery czy remaki tychże gier.

46

Ostatni komentarz:

Dzięki Patryk za recenzję. Znając inne gry Nihon Falcom wiadomo mniej więcej, czego można się spodziewać. Pozdrowienia. - Yuri Lowell

Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 16.09.2019
Catherine: Full Body - recenzja gry. Gorący romans czy małżeństwo z rozsądku?
2253V

Catherine: Full Body - recenzja gry. Gorący romans czy małżeństwo z rozsądku?

Catherine, będąca osobliwym połączeniem przygodówki i gry logiczno-zręcznościowej, ukazała się w 2011 roku na PS3 oraz X360, z miejsca zyskując opinię jednej z najbardziej oryginalnych produkcji na konsolach poprzedniej generacji. Rozbudowany remaster o podtytule Full Body, wydany u nas wyłącznie na PlayStation 4, tylko potwierdza, że w dalszym ciągu jest to pozycja warta grzechu.

39

Ostatni komentarz:

Wersję na PS3 splatynowałem bo to była świetna gra. Liczyłem, że Rin będzie trzecią dziewczyną do zdobycia, okazało się że nie. Więc... - Tsurugi

Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.01.2019
Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends CE - recenzja gry. Ustawki w Starożytnych Chinach
2056V

Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends CE - recenzja gry. Ustawki w Starożytnych Chinach

Ponad pięcioletni port niszowej gry? Dla Switcha to nic nowego. Koei Tecmo uznało, że Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition jest idealnym tytułem, by przenieść do na konsolę Nintendo. Jak wypada wiekowa klepanka chińskich generałów?

5

Ostatni komentarz:

Tej gry porządnie nie uciągneły nawet sterydy XOX/PS4P, a Switch to by Ci się chyba w rękach spalił. Radzę spojrzeć choćby na... - AzumiChan

Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 08.07.2018
Recenzja: Musynx (PS4)
749V

Recenzja: Musynx (PS4)

Musynx przeskakuje z platform mobilnych i debiutuje na konsolach. Jeśli nie zrazicie się śpiewającymi po chińsku vocaloidami, to możecie liczyć na całkiem przyjemną grę rytmiczną, która starczy na wiele godzin muzycznej zabawy.

Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 30.06.2018
Recenzja: Rainbow Skies (PS4)
997V

Recenzja: Rainbow Skies (PS4)

Rainbow Skies, podobnie jak poprzedniczka Rainbow Moon, jest prostym, ale szalenie grywalnym taktycznym RPG-iem od SideQuest Studios z humorystyczną, izometryczną oprawą graficzną. Po sześciu latach znów można zanurzyć się w wykreowanym przez twórców uniwersum, tym razem jednak z paroma usprawnieniami.

1

Ostatni komentarz:

Pamiętam, że jedynkę kupiłem od razu na premierę, bo zapowiadała się bardzo fajnie. To co mnie odrzuciło z miejsca to malutkie pola walki z... - keiran

Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 14.05.2018
Recenzja: VA-11 HALL-A (PS Vita)
1169V

Recenzja: VA-11 HALL-A (PS Vita)

Witam w VA-11 Hall-A. Przed zagraniem koniecznie przygotujcie sobie drinka i zrelaksujcie się. Wygoda i nieco alkoholu idealnie dopełnią nastrój, w którym zatopicie się w kilka chwil po odpaleniu tej niepozornej perełki. Vita nie odeszła całkowicie w cień i daje nam możliwość zapoznania się z potwornie hipnotyzującym indyczkiem.

5

Ostatni komentarz:

Dobrze kojarzysz :) Jak będzie na Switcha to day one kupię nawet jeśli tylko cyfrowo wyjdzie. - Darnoksx

Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 10.04.2018
Recenzja: Sir Eatsalot (PS Vita)
632V

Recenzja: Sir Eatsalot (PS Vita)

Sir Eatsalot, najdzielniejszy rycerz królestwa, wyrusza w pełną obżarstwa drogę, której celem jest powstrzymanie zakusów złej wiedźmy. Czy jednak wredna stara baba i banda szczurów mogą stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla jego potężnego brzuchala?

3

Ostatni komentarz:

AoT 2 to jednak nie moje klimaty chociaż anime nawet dobrze mi si oglądało. - aysnel

Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 19.03.2018
Recenzja: Hakuoki: Edo Blossoms (PS Vita)
768V

Recenzja: Hakuoki: Edo Blossoms (PS Vita)

Hakuoki: Edo Blossoms stanowi uzupełnienie i dokończenie historii opowiedzianej w Kyoto Winds. Jak młoda Chizuru poradzi sobie tym razem w ogniu japońskiej wojny Boshin, kiedy siły szogunatu i Shinsengumi wykrwawiają się w beznadziejnych walkach z Cesarską Armią?

2

Ostatni komentarz:

Czasem zdarza się że w dialogach mamy angielski termin, a hasło w encyklopedii z nim związane ma w nagłówku brzmienie zapożyczone... - aysnel

Roger Żochowski Roger Żochowski 05.03.2018
Secret of Mana - recenzja gry. Nie o taki remake walczyliśmy
4691V

Secret of Mana - recenzja gry. Nie o taki remake walczyliśmy

Moda na retro jest wciąż silna, a wiele firm próbuje pieścić nasz sentyment tworząc tytuły na modłę tych, którymi zachwycaliśmy się za młodu. Interes zwietrzyło też Square Enix, które po nędznym odrestaurowaniu Romancing Saga 2 i całkiem przyzwoitych produkcjach Tokyo RPG Factory, złapało się za bary z jednym z najlepszych jRPGów na SNESa. 

37

Ostatni komentarz:

Nie da się podbić rozdziałki, to nie CSI... Wszystko trzeba by robić od nowa bo prawdopodobnie nie mają już materiałów źródłowych (arty w... - Anonim

Daniel Stroński Daniel Stroński 04.02.2018
Recenzja: Time Recoil (PS Vita)
649V

Recenzja: Time Recoil (PS Vita)

Twórcy Neon Chrome wzięli się za wariację na temat Hotline Miami z manipulacją czasem. Z tego musiało wyjść coś dobrego!

Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 28.12.2017
Recenzja: Xenon Valkyrie+ (PS Vita)
717V

Recenzja: Xenon Valkyrie+ (PS Vita)

Xenon Valkyrie+ to kolejny niezależny, hybrydowy gatunkowo tytuł dla maniaków stylu retro, a do tego w klimatach sci-fi. Tym razem wybierzemy się na księżyc pewnej planety, by spuścić łomot wiedźmie z kosmosu.

Przejdź do strony

Strona