Swansong - Perełki w sezonie ogórkowym

Trwa sezon ogórkowy? Niekoniecznie, bo mniejsi deweloperzy zapewnią kilka perełek. Oto najlepsze z nich

Mateusz Wróbel | 17.05, 21:30

Od paru tygodni mówi się, że wchodzimy z przytupem w sezon ogórkowy. Poniekąd można się zgodzić, ponieważ w najbliższych miesiącach nie będzie tak dużej premiery, jak miało to miejsce chociażby przy Horizon Forbidden West, Elden Ring czy Dying Light 2 Stay Human.

Osoby chcące poznawać kolejne przygody nie powinny się jednak zasmucać, bowiem mniejsi deweloperzy przygotowali na rzeczony sezon ogórkowy kilka mniejszych perełek, które koniec końców mogą rzucić rękawice nawet największym hitom. Oto one:

Vampire: The Masquerade - Swansong

Zestawienie otworzy Vampire: The Masquerade – Swansong, które debiutuje już za dwa dni. W oczekiwaniu na nową odsłonę Bloodlines można sięgnąć po ten tytuł. Pod względem graficznym zaskakuje w negatywnym tego słowa znaczeniu, ale nadrabia fabułą przepełnioną wyborami, które bardzo mocno wpływają na dalszą część historii. Złego słowa nie można powiedzieć także o mechanikach, z których korzystamy podczas przeprowadzania śledztw Galebem, Emem czy Leyshą - trójką grywalnych bohaterów.

  • Premiera: 19 maja na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S. W tym roku ukaże się także wersja na NS.

Dolmen

Patrząc na Dolmen można odnieść wrażenie, że patrzy się na połączenie Dead Space z Dark Souls. Tytuł wydawany przez Prime Matter wrzuca nas na zapomnianą planetę, którą musimy eksplorować w nieznanym celu. Główny bohater jest bez jedzenia i podstawowych materiałów mogących zapewnić mu przetrwanie, więc tak naprawdę zaczyna wszystko od zera. Produkcję wyróżnia angażujący, zręcznościowy system walki, który sprawdza umiejętności gracza.

  • Premiera: 20 maja na PC, PS4, PS5, XONE, XSX|S.

Sniper Elite 5

Rebellion wraca z przytupem i oferuje to, za co pokochali ich odbiorcy - czyli kolejną odsłonę serii Sniper Elite. "Piątka" tym razem zabiera nas na tereny Francji, na której będziemy musieli utrzeć nosa niemieckim organizacjom. W pozycji tradycyjnie wcielimy się w snajpera, który będzie wyróżniał się cichym działaniem. Kampanię przejdziemy w pojedynkę lub w trybie kooperacji wraz ze znajomym. Dodatkowo studio zapewniło nowy moduł o nazwie "Inwazja", który pozwoli wejść na sesję innego gracza i walczyć przeciwko niemu jako niemiecki snajper.

  • Premiera: 26 maja na PC, PS4, PS5, XONE, XSX|S.

Kangurek Kao

Coś na rozluźnienie. Kao the Kangaroo (2022) debiutuje już pod koniec tego miesiąca i obecnie zapowiada się znakomicie. W tejże części popularnej marki tytułowy bohater ruszy na rozmaite areny w celu poszukiwania swojej siostry. Na drodze staną mu nie tylko wrogowie, ale także dziesiątki zagadek sprawdzających nasz refleks oraz dociekliwość. Gra prezentuje się bardzo dobrze i może okazać się jedną z najlepszych platformówek tego roku.

  • Premiera: 27 maja na PC, PS4, PS5, XONE, XSX|S i NS.

Diablo Immortal

Powstające pierwotnie z myślą o telefonach z systemem Android lub iOS Diablo Immortal zmierza także na komputery osobiste, choć w przypadku tej wersji nie wiadomo, kiedy dokładnie wystartuje pełna wersja. Deweloperzy odpowiedzialni za pozycję umiejscowili akcję między drugą a trzecią główną odsłoną serii i pozwolą nam być świadkiem budowania ogromnej armii przez jednego z demonów. Diablo Immortal nie będzie diametralnie różnił się od swoich "starszych braci", więc fani cyklu powinni być zadowoleni.

  • Premiera: 2 czerwca na iOS i Android. W ten dzień ruszają także otwarte beta testy wersji PC.

The Quarry

Po Until Dawn i antologii The Dark Pictures (ostatnia część jeszcze powstaje) Supermassive Games postanowiło nawiązać współpracę z 2K Games, czego owocem jest wspaniale zapowiadające się The Quarry. Brytyjczycy chcą, aby rzeczona gra postawiła poprzeczkę jeszcze wyżej i była najlepszym dziełem w kategorii interaktywnych przygód. Twórcy zarzekają się, że scenariusz posiada dziesiątki bardzo ważnych wyborów wpływających diametralnie na fabułę, a w dodatku korzystają z nowych metod projektowania, co ma pozwolić na uzyskanie jeszcze lepszej oprawy wizualnej.

  • Premiera: 10 czerwca na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S.

F1 Manager 2022

Fani królowej motorsportu musieli bardzo długo czekać na oficjalnego managera pozwalającego przejąć władzę nad zespołem Formuły 1. Dzięki Frontier Developments doczekamy się takowej pozycji już podczas nadchodzącego lata, choć data premiery nie została jeszcze przez wydawcę doprecyzowana. Udostępnione obecnie grafiki (w chociażby tym miejscu) pokazują, że F1 Manager 2022 jest przygotowywany z ogromną starannością i dbałością nawet o najmniejsze detale. Jeśli mechaniki zostaną dobrze zaimplementowane, to osoby zakochane w F1 na pewno spędzą w tymże tytule setki godzin, nie żałując przy tym ani sekundy.

  • Premiera: okres letni na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S.

Stray

Było o fanach królowej motorsportu, więc musi być także coś o osobach uwielbiających koty. Jeszcze tego lata światło dzienne ujrzy Stray, które zadebiutuje ekskluzywnie na PC i PS5. Twórcy z Blue Twelve Studio pozwolą nam przejąć kontrolę nad czworonożnym futrzakiem, który zwiedza cyberpunkowe, opustoszałe miasto. Musi on odnaleźć swoich bliskich, a aby to uczynić w pierwszej kolejności jest zmuszony rozwikłać kilka niejednoznacznych zagadek.

  • Premiera: okres letni na PC, PS4, PS5.

Two Point Campus

Zestawienie zamknie Two Point Campus będące strategią pozwalającą zbudować, a następnie prowadzić swój własny uniwersytet. Zadbamy o jego funkcjonalność zatrudniając pracowników czy spełniając żądania uczniów co do warunków mieszkaniowych. W produkcji ma nie brakować również humoru, choć na więcej szczegółów, jak i datę premiery, musimy jeszcze zaczekać.

  • Premiera: 9 sierpnia na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S.
cropper