Elden Ring

Elden Ring

8,8
286 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.6
XSX|S 8.5
PC 7.8
PS4 8.0
XONE 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
130 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.02.2022
Europa:
25.02.2022
Polska:
25.02.2022
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
130 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.02.2022
Europa:
25.02.2022
Polska:
25.02.2022

Poradnik Elden Ring

Elden Ring
Krzysztof Grabarczyk

Krzysztof Grabarczyk

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

Elden Ring
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

10.0
Elden Ring – recenzja gry. Pretendent do tytułu Game of the Year
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Elden Ring - opis gry

Elden Ring to gra action-RPG wyprodukowana przez studio From Software i wydana przez Bandai Namco Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Przy produkcji brał udział George R.R. Martin, amerykański pisarz, autor m.in. "Pieśni lodu i ognia". 

Fabuła - Elden Ring

Dalsza część tekstu pod wideo

Podobnie jak wiele innych produkcji From Software Elden Ring cechuje minimalistyczny styl narracji. Akcja rozgrywa się w krainie o nazwie Lands Between. Jej harmonijny rozwój dobiega końca po zniszczeniu tytułowego pierścienia, który rozpada się na wiele części, tzw. wielkich run. Kontrolę nad nimi przejmuje potomstwo królowej Mariki, jednak zaklęta w nich moc doprowadza do ich powolnej degeneracji. Głównym bohaterem jest tutaj Tarnished, wygnaniec z Lands Between, który przyzwany ponownie stara się odzyskać wszystkie runy. 

Rozgrywka - Elden Ring

Elden Ring posiada wiele cech wspólnych z serią Dark Souls, przy czym tym razem akcja rozgrywa się w dużym, otwartym świecie (choć prolog jest liniowy). Lands Between, które mamy okazję przeczesywać, składają się z sześciu głównych regionów, w nich zaś znajdziemy różnorakie dungeony (fortece, zamki, katakumby itd.) obowiązkowe i opcjonalne, a także szereg innych lokacji i NPC-ów. Nie ma tu natomiast miast (tylko co najwyżej ich ruiny).

System walki czerpie zarówno z serii Dark Souls, jak i Sekiro: Shadows Die Twice. Nasza postać może reprezentować jedną z kilku klas, a jej potencjał bojowy opisany jest za pomocą parametrów, które z czasem można usprawniać. Korzystać możemy z różnego rodzaju broni i zaklęć, kluczowe jest ponadto wykonywanie uników i zarządzanie staminą, choć tym razem ma ona mniejsze znaczenie dla przebiegu starć. Co więcej, z Sekiro powraca skradanie, z kolei nowość stanowi wierzchowiec, na którego grzbiecie można i walczyć, i podróżować. 

W Elden Ring zaimplementowano więcej elementów RPG, jednak twórcy nie dodali standardowych dla gatunku rozwiązań w rodzaju drzewka umiejętności. Nowe skille zdobywamy zamiast tego eksplorując mapę.

Wzorem Dark Souls gra pozwala skorzystać z pomocy innych graczy, których możemy zaprosić do naszego świata, by np. pomogli nam rozprawić się z trudnym bossem. Potencjalnym ułatwieniem jest również zdolność przyzywania duchów (jest ich wiele rodzajów). 

Wideo - Elden Ring

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (75)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper