Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West

8,3
265 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
PS4 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Guerrilla Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
68 godzin
Premiery
Świat:
18.02.2022
Europa:
18.02.2022
Polska:
18.02.2022
Producent:
Guerrilla Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
68 godzin
Premiery
Świat:
18.02.2022
Europa:
18.02.2022
Polska:
18.02.2022

Poradnik Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West Poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Horizon Forbidden West - poradnik i solucja. Porady, podstawy, walka, fabuła, questy, ruiny, żyrafy, mapa gry
PS5 PS4

Recenzja redakcji

Horizon Forbidden West - Aloy
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.5
Horizon Forbidden West – recenzja gry. Znakomita kontynuacja pokazująca pazur PS5
PS5 PS4

Horizon Forbidden West - opis gry

Horizon Forbidden West to gra RPG wyprodukowana przez studio Guerrilla Games i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i PlayStation 5. Był on kontynuacją Horizon Zero Dawn.

Fabuła - Horizon Forbidden West

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra jest bezpośrednią kontynuacją Horizon Zero Dawn. Akcja rozgrywa się pół roku po wydarzeniach tam ukazanych, koncentrując ponownie na perypetiach Aloy, młodej łowczyni z plemienia Nora. Świat wstrząsa seria kryzysów: intensywne burze i tajemnicza plaga dziesiątkuje niedobitki ludzkości, stając się zwiastunem nowej zagłady. Główna bohaterka stara się wyjaśnić powód występowania tych wszystkich zjawisk. W tym celu wyrusza ona wraz z kompanami na tytułowy zakazany zachód.

Rozgrywka - Horizon Forbidden West

Założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem poprzedniej części. Horizon Forbidden West to gra RPG z otwartym światem. Mapa jest tym razem większa niż w poprzedniku, pozwalając nam odwiedzić zupełnie nowe zakątki postapokaliptycznych Stanów Zjednoczonych, a ściślej tereny Kalifornii, Nevada i Utah. W trakcie swej przygody Aloy odwiedzi m.in. zrujnowane San Francisco czy Dolinę Yosemite. Lokacje są mocno zróżnicowane. Znajdziemy tu m.in. spalone słońcem pustynie, porośnięte bujną roślinnością doliny, ośnieżone szczyty górskie, malownicze plaże itd. Nowością w drugiej odsłonie Horizon jest podwodna eksploracja umożliwiająca nurkowanie w morzach, rzekach i jeziorach.

Podczas zmagań Aloy utrudniają życie grasujące po świecie maszyny swym zachowaniem i wyglądem często przypominające zwierzęta. W Forbidden West pojawiają się oczywiście nowe ich rodzaje. Tak jak w poprzedniku bohaterka może przejmować nad nimi kontrolę, a tutejszą nowością jest możliwość przełączania się między postawami ujarzmionych przeciwników.

Sequel doczekał się ulepszeń i zmian także w innych dziedzinach gameplayu. Poprawiono system walki, zmodyfikowano mechanikę wspinania (dzięki czemu mamy teraz w jego trakcie więcej swobody), dodano nowe gadżety. Nowością jest ponadto możliwość usprawniania broni oraz zdolności przypisane do ubrań Aloy. 

Wideo - Horizon Forbidden West

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper